• BL: Továbbjutottak az angolok

A Tottenham Hotspur magabiztos, míg a Manchester United nyögvenyelős győzelemmel vívta ki a nyolcaddöntőbe jutást a Bajnokok Ligájában.

A Spurs a Werder Brement látta vendégül és már a hatodik percben jelezte, hogy komolyan gondolja a továbbjutást, amikor Younes Kaboul vezetést szerzett. A félidő végén már kétgólos volt a hazaiak előnye, miután Luka Modric is betalált.

A 3-0-s végeredményt tizenegy perccel a lefújás előtt Peter Crouch állította be, ezzel eldőlt, hogy a londoniak ott lesznek a legjobb tizenhat között, míg a brémaiak az Európa Ligát érő harmadik helyről is lemaradtak.

A másik angol érdekeltségű találkozón a skót Rangers fogadta a Manchester Unitedet. Sokáig úgy tűnt, ugyanúgy 0-0 lesz az eredmény, mint korábban az Old Traffordon, de a sérülés után visszatérő Wayne Rooney a 87. percben büntetőből szerzett góljával eldöntötte a meccset. Győzelmével a United is bebiztosította továbbjutását.