• Kezdőlap
  • Ajánlott oldalak
  • Impresszum
  • Premier League-27.forduló-Összefoglaló!

A 27.fordulóban számos érdekes meccsre volt kilátás, és született pár érdekes eredmény is.313px-Premiership_trophy

Chelsea-Everton 1-0
    A Chelsea nyitotta a fordulót, ahol nem várt rá könnyű meccs.
    Helyzete volt az Evertonnak is a meccs során, de a győzelmet végül a Chelsea szerezte meg:Terry szerzett gólt Lampard passzából, a 93.percben, amikor már mindenki azt hitte, hogy nem születik gól a meccsen.
    A Chelsea így maradt 1., míg az Everton a 7.helyre esett vissza.

Arsenal-Sunderland 4-1
    Az Arsenal hazai pályán sima győzelmet aratott, így a forduló után is megőrizte a 2.helyet, 1 pontra a Chelseatől.
    Giroud az 5.percben nyitott, majd a 31.percben duplázott. Rosicky 42.percbeli gólja révén már 3-0 volt az állás.
    Szünet után újra az Arsenal volt az, aki betalált, Koscielny révén, az 57.percben.
    Később Giaccherini révén szépített a Sunderland, de így is elég simán kapott ki a fekete macskák csapata, amely a 18.helyen áll.

Cardiff-Hull 0-4
    Idegenben nyert a Hull csapata, meglehetősen nagy kiütéssel.
    A vendégek a 18.percben nyitottak Huddlestone révén, majd 20 perc múlva Jelavic talált be.
    Szünetben is ez volt az állás. A 2.félidőben Jelavic duplázott, az 57.percben, majd a 67.percben Livermore is betalált.
    Helyzete volt a Cardiff csapatának is, gólt szerezni viszont nem tudott.
    A Hull nagyarányú győzelme révén már a 11., míg a Cardiff maradt a 19.helyen, 3 pontra a bennmaradástól.

Manchester City-Stoke 1-0
    A City csapata a héten a Barcatól kapott ki 2-0-ra, viszont a Stoke ellen egyértelműen ők voltak az esélyesek.
    Nehezen tudta csak feltörni a City a Stoke védelmét, bár helyzete meglehetősen szép számmal volt.
    A City viszont végül be tudott találni: Kolarov passzából talált be Yaya Toure, a 70.percben.
    Gól később már nem született, így a City a forduló után is maradt 3., 3 pontra a Chelseatől, bár 1 meccsel kevesebbel.
    Egyetlen probléma lehet csak itt: Shawcross belépője után Yaya Toure nem nézett ki a legjobban, bár végig tudta játszani a meccset, és nem sérült meg.
    A Stoke csapata a vereség után a 15.helyre esett vissza, 3 pontra az első kieső helytől.

WBA-Fulham 1-1
    Kiesési rangadó volt ez a javából, amelyen 2 rossz formában levő csapat találkozott egymással.
    A Fulham nyitott: a 28.percben Dejagah szerzett gólt Richardson passzából.
    Szünetben is ezzel a góllal vezetett a Fulham, bár helyzete volt a hazai csapatnak is.
    A labda többet volt a West Bromnál, és végül ennek be is talált a hazai csapat: Vydra talált be a 86.percben.
    1-1 lett a meccs vége is, amely egyik csapatnak sem túl jó. A WBA így 17., míg a Fulham maradt utolsó.

West Ham-Southampton 3-1
    A West Ham megint nyerni tudott hazai pályán.
    A szentek nyitottak a 8.percben Yoshida révén, de nem sokáig tartott ki az előny, mivel Jarvis a 20.percben kiegyenlített. 3 perc múlva Carlton Cole révén már vezetett a londoni csapat.
    Szünetben is 2-1 volt az állás, és a 2.félidőben is a West Ham volt az, amely tovább növelte az előnyt: Nolan a 71.percben talált be.
    A West Ham így már 11., míg a szentek visszacsúsztak a 9.helyre.

Crystal Palace-MU 0-2
    A BL meccsre győzelemmel tudott hangolni a United.
    Nem játszott alárendelt szerepet a Palace, viszont a United volt a gólszerző csapat: Van Persie a 62.percben, majd Rooney a 68.percben tette megnyugtatóvá az előnyt.
    Bár a Palacenak volt több helyzete, de ezekből gólt nem tudott szerezni.
    A MU győzelme révén már 6., míg a Palace 16.

Liverpool-Swansea 4-3
    A forduló legfordulatosabb meccsén a Pool Sturridge révén nyitott, a 3.percben. A 20.percben Henderson révén növelte az előnyt a Pool, viszont arra senki sem számított, hogy innen feláll a Swansea.
    Pedig így történt: Shelvey a 23., Bony a 26.percben szerzett gólt, de Sturridge révén újra vezetett a Pool.
    A szünet után gyorsan egyenlített a Swansea, Bony 11ese révén.
    A fordulatos meccs utolsó gólját viszont újra a Pool szerezte: Henderson a 74.percben talált be, így a Pool nyert, és 1 pontra jött fel a Cityre, és 4 pontra van tőle a Chelsea, míg a Swansea 12.

Newcastle-Aston Villa 1-0
    A szarkák és a Villa sem valami jó formában várták azt a meccset, amelyet a Newcastle egy 92.percbeli Remy gól révén nyert meg.
    Helyzet volt mindkét oldalon, viszont gólt csak Remy tudott szerezni.
    A szarkák a győzelem révén visszavették a 8.helyet, míg a Villa a 13.helyre csúszott vissza.

Norwich-Tottenham 1-0
    A forduló egyik legnagyobb meglepetését a Norwich szolgáltatta, amely hazai pályán le tudta győzni a Tottenhamet.
    A meccs egyetlen gólját Snodgrass szerezte a 47.percben. Ez döntötte el végül a 3 pont sorsát, egy olyan meccsen, ahol nem feltétlenül dúskáltunk a helyzetekben.
    A Spurs így már 6 pontra van a BL-t érő 4.helytől, míg a Norwich feljött a 14.helyre.