• Premier League-33.forduló-Összefoglaló!

A kupameccsek miatt csak 8 meccses fordulóban számos érdekes meccsre volt kilátás, bár annyira sok gól nem esett.
    Az Arsenal és a Villa a döntőbe jutottak az FA-Kupában.(a Villa korábban 3-3at játszott a QPR-ral, előrehozott meccsen, a 33.forduló keretén belül.)
    premier league

Crystal Palace-WBA 0-2
    Korán, már a 2.percben megszerezte a vezetést a West Brom: Morrison talált be.
    A 2.félidőben még Gardner is betalált, így téve biztosabbá csapata győzelmét.
    A Palace így a 11., míg a WBA a 13.

Everton-Burnley 1-0
    Kitart a liverpooliak jó formája.
    Most a Burnley ellen tudtak nyerni: Mirallas talált be a 29.percben.
    Az Everton így a 12. helyen áll, míg a Burnley a 20.helyre esett vissza.

Leicester-Swansea 2-0
    Felpörgött a Leicester, amely 9 pontot szerzett legutóbbi 3 meccsén.
    Most a már biztos bennmaradó Swansea volt az áldozat.
    Ulloa a 15.percben talált be, így szerzett vezetést a hazai csapat.
    Hiába volt több helyzete a hattyúknak, mégis a rókák szereztek újabb gólt: a 89.percben King talált be.
    A győzelem révén a hazaiak feljöttek a 18.helyre, és egyre több esélyük van bennmaradni, főleg úgy, hogy még játszanak a Burnley-Newcastle-Sunderland hármassal is.
    A Swansea a 8.helyen áll.

Stoke-Southampton 2-1
    Jól kezdett a Soton, mivel a 22.percben Schneiderlin révén megszerezték a vezetést.
    A 2.félidő viszont a hazaiaké volt: a 47.percben Diouf egyenlített, majd a 84.ben Charlie Adam révén már a vezetést is megszerezték.
    A vereség révén a Soton maradt a Tottenham mögött, a 7.helyen, míg a Stoke jelenleg a 9.

Chelsea-Manchester United 1-0
    A forduló rangadóján nyerni tudott a Chelsea, amely így továbbra is őrzi előnyét.
    A meccs egyetlen gólját Hazard szerezte, a 38.percben, Oscar passzából.
    Több gól már nem esett a meccsen, amelyen a MU vette át az irányítást, amit a 72%os labdatartás is mutat.
    A vereség révén a United biztos, hogy nem előzi meg most az Arsenalt, amely ha nyerni tud a 17.Hull ellen, idegenben, akkor 4 pontos előnyre tesz szert.
    A Chelsea jelenleg 10 pontos előnnyel rendelkezik, az Arsenal meccséig.

Manchester City-West Ham 2-0
    Nyert a City, amely így 1 pontra jött fel a Unitedra.
    A hazaiak Collins 18.percbeli gólja révén szerezték meg a vezetést.
    A 36.percben Agüero is betalált, így megnyugtató előnnyel fordultak szünetre a hazaiak.
    Újabb gól már nem esett a 2.félidőben, így újra nyerni tudott a címvédő.
    A City így továbbra is maradt a 4., viszont 1 pontra van tőlük a 3.helyezett United, míg a West Ham 43 pontos, és a 10.

Newcastle-Tottenham 1-3
    A vendégek már elég korán megszerezték a vezetést: Chadli talált be a 30.percben.
    A 46.percben Colback révén egyenlíteni tudott a Newcastle, viszont örömük nem sokáig tarthatott: az 53.percben Eriksen is betalált.
    A 91.percben Kane is betalált, így téve biztossá a sarkantyúsok védelmét. Jó hír a fiatal angolnak, hogy ez a 20.gólja, ezzel pedig utolérte Agüerot.
    A Tottenham így visszaelőzte a Sotont, és a 6.helyen áll.
    A Newcastle csapatánál viszont egyre rosszabb a helyzet: a szarkák egyre inkább csúsznak vissza. Jelenleg a 14.helyen állnak, úgy, hogy 35 pontjuk van. Jelenleg 7 pont az előnyük a Leicesterrel szemben, úgy, hogy még 6 meccset játszhatnak a rókák. Nem lesz könnyű dolga tehát a szarkáknak ezután.

Bajnokok Ligája, Európa-liga, F.A. Kupa, Forduló, Premier Liga (élvonal), Sérülés, The Championship (másodosztály)