• Premier League-31.forduló-Összefoglaló!

Számos jó meccs volt ebben a fordulóban, amelyben a Chelsea még inkább ellépett az üldözőktől.premier league

Arsenal-Liverpool 4-1
    Sokáig nem esett gól a forduló egyik rangadóján, viszont a 37. és a 45.perc között eldöntötte a meccset az Arsenal: a 37.ben Bellerin, a 40.ben Özil, a 45.ben pedig Alexis Sanchez talált be.
    A 76.percben Sterling harcol ki egy büntetőt, amelyet Henderson értékesít, viszont a Pool nem tudott tovább kapaszkodni.
    Zárásképp még egyszer betalált az Arsenal: a 91.percben Giroud is gólt lőtt.
    Az ágyúsok így a 2.helyre jöttek fel, míg a Pool hátránya 7 pont a 4.helytől.

Everton-Southampton 1-0
    Kevés gólos meccsen tudott nyerni az Everton: a 16.percben Jagielka lőtte a meccs egyetlen gólját.
    A győzelem révén az Everton a 12., míg a Soton a 7.

Leicester-West Ham 2-1
    Nyerni tudott a sereghajtó, így megszakította rossz sorozatát.
    Cambiasso a 12.percben talált be, viszont Kouyaté révén kiegyenlített a West Ham, a 32.ben.
    Végül nyerni tudott a Leicester, amely King révén, a 86.percben, szerezte meg a mindent eldöntő gólt.
    A Leicester így 22 pontos, és továbbra is utolsó, míg a West Ham a 9.

Manchester United-Aston Villa 3-1
    Még a szünet előtt megszerezte a vezetést a United, Herrera révén, a 43.percben.
    Rooney a 79.percben 2 gólosra növelte csapata előnyét, viszont Benteke 80.percbeli gólja révén újra minimálisra csökkent az előny.
    Újabb gólt nem szereztek a birminghamiek, viszont a MU végül 2 góllal tudott nyerni: Herrera a 92.percben is betalált.
    A győzelem révén a United feljött a 3.helyre, míg a Villa a 17.

Swansea-Hull 3-1
    A hattyúk elég korán, a 18.percben megszerezte a vezetést, Sung-Yong Ki révén.
    A 37.percben Gomis is betalált, így már 2 gólos volt az előny.
    A 2.félidő elején, az 50.percben McShane csökkentette a hátrányt, viszont újabb Hull gól már nem esett.
    Végül 2 góllal nyert a Swansea, mivel a 91.percben Gomis megszerezte aznapi második találatát.
    A Hull a vereség ellenére is 16., míg a Swansea a 8.

WBA-QPR 1-4
    Nagy meccset játszott egymással a 14. West Brom, és a Queens Park.
    A 15.percben Vargas szerezte meg csapata első gólját, majd a 37.percben Austin révén már 2 gól volt az előny.
    A szünet előtt már három góllal vezettek a londoniak, mivel Zamora is betalált.
    Az 58.percben Anichebe révén szépített Gera Zoltán egykori csapata.
    Az utolsó gól viszont a Rangersé volt, mivel a 95.percben Barton is betalált.

Chelsea-Stoke 2-1
    Nyert a Chelsea, így tovább növelte előnyét a listavezető.
    A 39.percben Hazard büntetőből talált be, viszont 5 perccel később egyenlített a Stoke: az egykori Pool játékos, Charlie Adam lőtt szép gólt.
    A 2.félidőben Remy is betalált, a 62.percben, hogy aztán Cuadrado jöjjön be a helyére.
    Nyert tehát a Chelsea, amelynek már 7 pont az előnye, míg a Stoke a 10.

Burnley-Tottenham 0-0
    Gól nélküli és meglehetősen kiegyenlített meccset játszott egymással a Burnley és a Spurs.
    Az X után a Burnley 26 pontos, viszont szerdán már csak a 19., a QPR 3-3a után, míg a Totenham a 6.

Sunderland-Newcastle 1-0
    Rangadót játszottak a Stadium of Lightban a hétvégén.
    A Sunderland nyerni tudott a szarkák ellen, úgy, hogy a meccsen mindössze csak 1 gól esett.
    Defoe a 45+1.ik percben talált be.
    A győzelem révén a Sunderland már a 15.helyen áll, míg a Newcastle a 13.

Crystal Palace-Manchester City 2-1
    Meglepő győzelmet aratott a Palace hazai pályán, tovább rombolva a City címvédési reményeit.
    Murray a 34.percben talált be, majd Puncheon révén, a 48.percben már 2 gól volt az előny.
    Yaya Touré a 78.percben talált be, viszont egyenlíteni már nem tudott a Manchester CIty, amely így a 4.helyre esett vissza, lévén, hogy a MU és az Arsenal is nyerni tudott a hétvégén.
    A Palace győzelme révén már 39 pontos, és egyre biztosabbnak tűnik, hogy idén is benn tud maradni.

Aston Villa-QPR 3-3
    A 33.fordulóból előrehozott találkozó nagy meccset hozott.
    A jó formában levő Phillips már a 7.percben betalált, viszont a 10.percben Benteke egyenlített.
    A 33.percben Benteke révén már vezetett a Villa, viszont az 55.percben Hill révén újra egyenlő volt az állás.
    A góllövőlistán előkelő helyen álló Austin a 78.percben talált be.
    Végül nem nyert a QPR, mivel Benteke megszerezte aznapi 3.gólját, a 83.percben.
    X lett a meccs vége, amely révén a Villa a 16., míg a QPR már a 18., 2 pontra a még bennmaradó Hulltól.