• Kezdőlap
  • Ajánlott oldalak
  • Impresszum
  • Premier League-28.forduló-Összefoglaló!+Ligakupa

A csonka fordulóban számos érdekes meccset játszottak, és az élmezőny állása is változott a forduló után.
    City Capital One Cup
    Everton-West Ham 1-0
    Az Everton megtörte rossz sorozatát, mivel Lukaku góljával újra nyerni tudott. A belga a 81.percben Baines passzát értékesítette, ezzel pedig értékes 3 ponthoz juttatta a liverpooli csapatot.
    Az Everton így 48 pontos, és a 6.helyen áll, míg a West Ham a vereség után is 10.

Fulham-Chelsea 1-3
    A Chelsea nehezen indult be a Fulham ellen, és az első félidő végén 0-0 volt az állás.
    A 2.félidőben viszont Schürrlenek köszönhetően 3 gólos előnyre tett szert. A német az 52. és a 65.percben Hazard passzát, míg a 69.percben Torres passzát értékesítette. A mesterhármast szerző Schürrle így nagyon jó meccset tudhat maga mögött, de ez igaz Hazardra is, aki két gólpasszt adott.
    A Fulham erejéből a szépítésre futotta csak: Heitinga a 74.percben talált be.
    A Chelsea így maradt az 1.helyen a forduló után is, míg a Fulham továbbra is a 20.helyen áll.

Hull-Newcastle 1-4
    Az egyre jobb formában levő Hull lendületét az újra kapaszkodó Newcastle törte most elég durván meg.
    A 10.percben Sissoko révén nyitott a vendég alakulat, majd a 42.percben már 2 gólos volt az előny, mivel Rémy is betalált.
    A 46.percben Davies értékesítette Huddlestone passzát, viszont a reményt 9 perc után oltotta el a Newcastle, amikor is Sissoko duplázott.
    A meccsen végül 4-1-re nyert a Hull, mivel a 93.percben Anita is betalált.
    A szarkák így megelőzték a szenteket, és a 8.helyen állnak, míg a Hull 12.

Stoke-Arsenal 1-0
    A Stoke csapat a forduló legnagyobb meglepetését okozva legyőzte az Arsenal csapatát.
    A Stoke Walters 11-ese révén szerzett gólt, amely végül 3 pontot ért.
    A Stoke csapata így feljött 13.nak, 6 pontra a már kieső Sunderlandtől, míg az Arsenal lecsúszott a 3.helyre, 4 pontra a vezető Chelseatől.

Southampton-Liverpool 0-3
    A Pool meglehetősen sima győzelmet aratott a St Mary’s-ben, köszönhetően nagyszerű helyzetkihasználásának.
    A szenteknek is volt helyzete, viszont ezzekkel nem tudott élni, nem úgy a Pool.
    A vendégek Suarez révén nyitottak a 16.percben, és a szünetig változatlan maradt az állás.
    A 2.félidőben, az 58.percben Sterling talált be Suarez passzából, majd a meccs végén újra betalált a Pool: a 95.percben a csapat kapitánya, Steven Gerrard is betalált büntetőből.
    Simán nyert tehát a Pool, amely így már 2., míg a szentek a vereség révén csak a 9.helyről várják a folytatást.

Aston Villa-Norwich 4-1
    A Villa hazai pályán meglepően simán nyert, úgy, hogy fordítani is tudott a meccs közben.
    Már a 3.percben megszerezte a vezetést a kanárik csapata: Hooper passzát Hoolahan értékesítette.
    A vendégek öröme viszont nem tartott túl sokáig, mivel a 25.percben Benteke talált be. Majd a 27.ben is. 10 perccel később már megnyugtató előnye volt a Villanak, mivel Bacuna is betalált. 4 perc múlva pedig már biztos volt a hazai győzelem, mivel Bassong öngólja révén már 3 gólos előnye volt a Villanak.
    A végeredmény már a szünetben kialakult. Szépen indult a meccs a vendégeknek, viszont ez végül semmit nem ért.
    A győzelem révén a Villa a 11.helyen áll, míg a Norwich a 15.

Swansea-Crystal Palace 1-1
    A Swansea az EL kiesés után a bajnokságban próbált meg javítani, és nem is kezdett rosszul: De Guzman révén a 25.percben már megszerezte a vezetést. Szünetben is ez maradt az állás, és elég sokáig úgy tűnt, hogy az európai kupaporondról való kiesés után otthon javít a Swansea, viszont a 83.percben Murray 11-ese révén egyenlíteni tudott a Palace.
    Az eredmény később már nem változott, így a Palace jelenleg a 16.helyen áll, míg a Swansea a 14.

Tottenham-Cardiff 1-0
    Az Európa Ligában továbbjutó Tottenham a bajnokságban is folytatni tudta jó sorozatát.
    Az elmúlt fordulóban nagy vereséget szenvedő Cardiff most is kikapott, bár nem annyira.
    A meccs egyetlen gólját a nyáron hozott Soldado szerezte, aki a 28.percben Adebayor passzát értékesítette.
    Helyzet volt később is, mindkét oldalon, viszont újabb gól nem született a meccsen, amelyen inkább a Tottenham irányított, ami helyzetekben, valamint jobb labdatartásban is megmutatkozott.
    A győzelem révén a Spurs maradt 5., viszont 4 pontra van csak tőlük a Manchester City, bár a Citynek 2 meccsel kevesebbje van, így inkább az Arsenal lenne most az ellenfelük, akitől jelenleg 6 pontra vannak. Nem lesz könnyű dolga a Spursnek, de még van esélye egy BL helyre.
    A vereség után a Cardiff maradt a 19., bár hátránya nem változott, mivel a 17. WBA nem játszott ebben a fordulóban, lévén, hogy ellenfele, a Sunderland a Ligakupa döntőben játszott.

Manchester City-Sunderland-Ligakupa döntő-3-1
    A City triplázni akarna ebben a szezonban, és ehhez az első lépést vasárnap délután tehette meg: a Sunderlanddel játszotta a Ligakupa döntőt a Wembleyben.
    Helyzete volt a Citynek, viszont a Sunderland volt az, amely megszerezte a vezetést: Borini a 10.percben váltotta gólra az egykori City játékos, Johnson passzát.
    Támadott a City ezután is, viszont majdnem 0-2 lett az állás, de végül szünetben maradt a 0-1.
    Pellegrini valószínű valami nagyon jót mondott a csapatnak, mivel ami nem sikerült az első 45 percben, az most 11 perc alatt összejött: az 55.percben Touré, az 56.ban pedig Nasri talált be.
    A City ezután sem állt meg, viszont a Sunderland sem adta fel a harcot.
    A 90.percben is 2-1 volt az állás, ekkor viszont lezárta a City a meccset: Jesus Navas talált be az egyenlítő gólt szerző Yaya Toure passzából.
    A City így megnyerte idei első kupáját, ami Pellegrini első angliai trófeája is, viszont nem akarnak itt megállni.

Témakör:
    Bajnokok Ligája, Egyéb kupák, Európa-liga, Premier Liga (élvonal), The Championship (másodosztály)