• Sima angol győzelem

Nem született meglepetés eredmény Cardiffban, az angol válogatott magabiztos, 2-0-s sikert aratott a Wales elleni Európa-bajnoki selejtezőn.

A walesiek nagyon készültek a találkozóra, szerették volna meglepni jóval esélyesebb ellenfelüket, de ez nem sikerült, a Háromoroszlánosok már a 14. percen megszerezték második góljukat és eldöntötték a mérkőzést.

A 7. percben Ashley Youngot buktatták a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Frank Lampard állt a labda mögé, aki nem hibázott és a rossz irányba vetődő Wayne Hennessey mellett a kapuba lőtt.

Hét perccel később Young lódult meg, majd Darren Bent elé gurított, akinek így má nem volt nehéz dolga, közvetlen közelről bombázhatott a walesi hálóba, ezzel már 2-0 volt az állás.

A hazaiak ezután valamelyest összeszedték magukat és kihúzták további kapott gólok nélkül, így ez maradt a végeredmény is, Anglia fontos három ponttal gazdagodott.

A szigetországiak legközelebb június 4-én játszanak Eb-selejtezőt, akkor a svájciakat látják vendégül a Wembleyben.