• Mennyországban a Pompey

Nagy meglepetésre a Portsmouth jutott tovább az FA kupa negyeddöntőjéből a Tottenhammel szemben.

Megvan az FA kupa döntőjének második résztvevője is. A korábban az a Aston Villát 3-0-ra legyőző Chelsea ellenfele a Pompey lesz.

Nagy meglepetés ez, hiszen a Pompey már biztos kieső a Premier Ligából, és anyagi szempontból sincsenek a legjobb helyzetben. A szurkolók természetesen már most megvannak elégedve ezzel az eredménnyel, hiszen nem sokra számítottak  az ide teljesítményt látván. Egy estleges FA kupa győzelem pedig egyenesen a mennyországnak számítana a szemükben.

A meccs nem volt túlságosan gólgazdag, hiszen sem az első sem a második játékrészben nem eset gól. Jöhetett a hosszabbítás ahol viszont már a Pompey bizonyult a jobbnak, elöször Piquionne vette be a londoniak hálóját, majd Boateng végezhetett el büntetőt. 0-2, ezzel egyértelművé vált, hogy a május 15. megrendezendő FA kupa döntőn a Chelsea ellenfele a Portsmouth lesz.