• Kezdőlap
  • Ajánlott oldalak
  • Impresszum
  • A Portsmouth az FA Kupa győztese

A Portsmouth Nwankwo Kanu góljával 1-0 arányban megverte a Cardiff Cityt a kupadöntőn, így 1939 óta először magasba emelhette a trófeát.

A nigériai a 37. percben került kihagyhatatlan helyzetbe, amikor a Cardiff kapusa, Peter Enckelman egy beadás után éppen elé ütötte a labdát. Hasonló körülmények között lőtt gólt a West Bromwich elleni elődöntőben is.

A walesi csapat rengeteget készült a fináléra és eleinte magabiztosan tartogatták is a labdát, így egy nyílt, kiélezett csata alakult ki.

A második félidőre azonban kifáradtak és alig tudtak veszélyt teremteni a Pompey kapuja előtt, így a kikötővárosiak egygólos előnye kitartott és megnyerték az FA Kupát. Ez egyben azt is jelenti, hogy jövőre, történetük során először kint lesznek az európai porondon.