• Premier League-21.forduló-Összefoglaló!

Az angol 1.osztály 21.fordulójában számos jó meccset láthattunk, és egyetlen olyan meccs se volt most, amelyen nem született gól.
    313px-Premiership_trophy
    Hull-Chelsea 0-2
    A Chelsea 2 góllal győzte le a Hullt, ezzel pedig ideiglenesen az élre ugrott. A londoniak Eden Hazard révén nyitottak az 56.percben, míg a győzelmet végül Fernando Torres gólja biztosította be a 87.percben.
    A Hull csapata a vereség után a 10.helyen áll, úgy, hogy legutóbbi 4 meccséből 3at vesztett el.

Cardiff-West Ham 0-2
    A rossz helyen álló West Ham Carlton Cole 42.percbeli gólja révén szerezte meg a vezetést.
    A Cardiff irányított, de gólt nem tudott szerezni. A gól végül a West Hamnek jött össze megint, mivel a 93.percben Noble révén találtak be újra.Jó hír lehet a West Ham szurkolóknak viszont az, hogy visszatért Andy Carroll a pályára,nem is rosszul, mivel ő adta a passzt Noblenak.
    A West Ham győzelme még többet ér, ha tudjuk azt, hogy a 72.perctől emberhátrányban játszott a csapat, mivel Tomkins ekkor szedte össze 2.sárgáját, és ezzel a pirosat is.
    A West Ham így pont a vonal főlé került, míg a Cardiff a 18.helyre került, így lesz dolga még bőven Solskajernek, ha benn akarja tartani a csapatot.

Everton-Norwich 2-0
    Az Everton csapata hazai pályán esélyesként lépett pályára, és ezt bizonyítani is tudta. A 23.percben Barry szerzett gólt Lukaku passzából.
    Szünetben is ezzel a góllal vezetett a hazai csapat. Az 59.percben Mirallas révén növelte előnyét a hazai csapat.
    A meccset amúgy is ők irányították, így győzelmük megérdemelt volt.
    Az Everton győzelme révén feljött az ideiglenes 4.helyre, bár a Pool győzelme után továbbra is 5., míg a Norwich csapata a 15.helyen áll jelenleg, 2 ponttal a már kieső Cardiff előtt.

Fulham-Sunderland 1-4
    A Fulham hazai pályán nem volt esélytelen, viszont a Sunderland volt az aki nyerni tudott.
    Johnson révén nyitottak a 29.percben, majd a 41.ben Sung-Yong Ki talált be Johnson passzából, így szünetben már 2 gólos volt a fekete macskák előnye.
    Sidwell az 52.percben szépített, de a hazaiak öröme nem sokáig tarthatott.
    Johnson a 69., valamint a 85.percben is betalált,így míg ő mesterhármast szerzett, addig a csapata simán nyert Londonban.
    Győzelmével a Sunderland már 19., 1 pontra a bennmaradástól, míg a Fulham a 16.

Southampton-WBA 1-0
    A szentek hazai pályán nyerni tudtak a Gera Zoltán 10 percig a pályán tudó West Brom ellen.
    A hazaiak a 66.percben Lallana révén szerezték meg a győztes gólt, amely végül 3 pontot ért.
    A meccset amúgy is inkább a szentek irányították, így megérdemelt győzelemről is beszélhetünk.
    A Southampton így a 9. helyen áll, 7 pontos előnnyel a 10.Hull előtt, míg a West Brom a 14.helyen áll jelenleg, 3 pontra a kieséstől.

Tottenham-Crystal Palace 2-0
    A Spurs egymás utáni 3.győzelmét húzta be, így továbbra is a 6.helyen áll, 2 pontra a BL-t jelentő 4.helytől.
    A hazaiak Eriksen 50.percbeli gólja révén nyitottak, majd a 73.percben Defoe révén növelték az előnyt. Az MLS-ba távozó csatár gólja révén tudta bebiztosítani a győzelmet a hazai csapat.
    A meccs képéhez viszont hozzátartozik az is, hogy a 8.percben Puncheon révén 11est hagyott ki a Palace. Ha ezt berúgja az angol, akkor valószínűleg teljesen másképp alakult volna a meccs képe, viszont így sima vereség lett a meccs vége.
    A hazaiak továbbra is a 6.helyen állnak, míg a Palace a Sunderland győzelme révén az utolsó helyre csúszott vissza, bár nincs távol tőlük a bennmaradás.

Manchester United-Swansea 2-0
    A Kupában a Swansea győzni tudott, viszont most volt lehetősége a MU-nak a visszavágásra.
    A szünetben még gólnélküli meccsen Valencia nyitott a 47.percben, majd Welbeck növelte az előnyt az 59.ben.
    Helyzete volt a Swanseanek is, viszont a hattyúk ezeket nem tudták értékesíteni, így a MU tudta behúzni a győzelmet.
    A címvédő a bajnokságban így a 7.helyen áll, míg a Swansea a 13.jelenleg, úgy, hogy legutóbbi 5 meccséből 4en vereséget szenvedett.

Newcastle United-Manchester City 0-2
    Elég érdekes meccsen tudott nyerni a Manchester City csapata, amely így a vezetést is átvette ideiglenesen.
    A City már korán, a 8.percben gólt szerzett, akinek a beadást Kolarov adta.
    Később a City viszont nem volt már ennyire termelékeny, és a Newcastle is gólt szerzett, Tiote révén, viszont ezt a találatot érvénytelenítették. Ezután Pardew keveredett vitába Pellegrinivel, amelyért később elnézést is kért. A szarkák helyzetei viszont nem mentek be, így hiába a jobb labdatartás, a szarkák vesztettek otthon.
    A City a kegyelemdöfést a 95.percben adta meg a már amúgy sem túl jól álló szarkáknak, mivel Negredo révén újabb gólt szereztek. Krul a spanyol helyzeténél egyszer még védett, viszont a kipattanó újra a spanyol elé került, így a Sevillatól igazolt csatár idei 9.bajnoki gólját szerezte.
    A City végül a fordulót csak a 2.helyen zárta, mivel nyert az Arsenal is, míg a Newcastle a 8.helyen áll.
    Problémája a Citynek abból lehet viszont, hogy Yaya Toure és Nasri is megsérültek a meccs során, bár csak a francia sérülése súlyosabb.

Stoke City-Liverpool 3-5
    A forduló legjobb meccsére a Britannia Stadiumban került sor, ahol is 8 gól született.
    Shawcross öngólja révén már az 5.percben vezetett a Pool, amelyet Suarez növelt a 32.percben.
    A BL-ért harcoló Pool öröme viszont nem tartott sokáig, mivel Crouch a 39., míg Charlie Adam a 45.percben talált be, így szünetre 2-2-es állással fordultak a csapatok.
    A 2.félidőben érdekes helyzetből kapott 11est a Pool, amit a csapatkapitány, Steven Gerrard értékesített az 51.percben, hogy Suarez duplázzon a 71.ben.
    Walters révén szépített a Stoke a 85.percben. Érdekesség az, hogy Crouch valamint Walters góljánál is Arnautovic adta a gólpasszt.
    A 87.percben a sérülésből visszatérő Sturridge tett arról, hogy emlékezetes legyen a visszatérése, mivel gólt szerzett a 2.gólpasszt adó játékos.
    A Pool így maradt a 4.helyen, míg a Stoke a 12.helyen áll.

Aston Villa-Arsenal 1-2
    A Villa az első fordulóban legyőzte az Arsenalt, most viszont az Arsenal volt az egyértelmű esélyes.
    Az Arsenal a 34.percben Wilshere révén szerezte meg a vezetést, majd gyorsan, 1 perc múlva meg is duplázta az előnyét, mivel Giroud talált be Wilshere passzából.
    Szünetben is 0-2 volt az állás. A jobb labdatartással rendelkező Arsenal nem tudott viszont újabb gólt szerezni, viszont legalább a Villa szépíteni tudott: a 76.percben Benteke törte meg saját maga és csapata gólcsendjét is. A belga az odavágón is betalált, és most is. A belga gólja amiatt is nagyon fontos lehet, mivel ő utoljára szeptemberben tudott betalálni.
    Újabb gól viszont nem született, így az Arsenal nyerni tudott, és visszatért az élre, míg a Villa a 11.helyen áll