• Kezdőlap
  • Ajánlott oldalak
  • Impresszum
  • Premier League-15.forduló-Összefoglaló!

A 15.fordulóban számos jó meccs volt, és érdekes eredmények születtek.premier league

Newcastle-Chelsea 2-1
    A Chelsea volt a meccs esélyese, viszont a Newcastle nem tűnik rossznak hazai pályán.
    Az első félidőben voltak helyzetek mindkét oldalt, viszont az első félidőben egyik csapat sem tudott betalálni.
    A 2.félidőben is jónak tűnt a Chelsea, viszont a szarkák találtak be először: az 57.percben Cissé lő gólt egy beadásból, ami több Chelsea védő előtt is elment.
    Ezután lendületben maradt a Newcastle, és szöglet után újra veszélyes volt.
    A Chelsea visszavette az irányítást, viszont a Newcastle elég veszélyesnek tűnt kontrákból.
    A 78.percben ezt igazolják is a szarkák: a saját térfelükön szereznek labdát, ami Sissokohoz kerül, aki Cisséhez passzol. Az 53.percben beálló támadó pedig megszerzi aznapi 2.gólját.
    A Newcastle kétszer ütött, a fura dolog az, hogy mindkétszer egy nagy Chelsea helyzet után tudott a hazai csapat.
    A 80.percben esélyhez jut a Chelsea: a már sárga lappal rendelkező Taylor megkapja aznap 2.sárga lapját is, ezáltal 10 emberrel maradnak a hazaiak.
    Szabadrúgáshoz jut ekkor a Chelsea, amit Fabregas ad be, és Drogba fejeli a kapuba.2-1. Maradt még esélye a Chelseanek az egyenlítésre.
    A Chelsea nagy nyomást helyez a Newcastlere, amelynél a pályán a 46.perc óta a 3.számú kapus, Alnwick áll, aki Elliot helyére jött be.
    A kékek viszont csak szögletekig tudnak jutni. Veszélyes a Chelsea, viszont végül nem tud mit kezdeni az emberelőnnyel.
    6 perces a hosszabbítás, viszont a kékek nem tudnak kiegyenlíteni.
    A 96.percben fújják le a meccset, egy Newcastle támadás után.
    Nyernek a szarkák, akárcsak a tavaly, míg a Chelsea idei első vereségét szenvedi el.

Hull-WBA 0-0
    Kiegyenlített meccset játszott egymással a Hull és a WBA, melynek végén az eredmény is kiegyenlített lett.
    1 ponttal gazdagodott mindkét csapat, így a Hull a 18., a WBA pedig a 16.helyen áll.

Liverpool-Sunderland 0-0
    A Basel elleni BL meccsre készülő vörösök hazai pályán csak 0-0ra voltak képesek a Sunderland ellen.
    Nem volt túl nagy különbség a csapatok között, így igazságosnak is mondható az eredmény.
    A Pool így a 9., míg a Sunderland a 14.helyen áll.

QPR-Burnley 2-0
    Az újoncok meccsén a rosszabb formában levő QPR nyerni tudott, így kijött egyenlőre a vörös zónából.
    A hazaiaknál Leroy Fer szerzett gólt az 51.percben, valamint Austin a 74.ben.
    Nagyon jól jött a győzelem a QPR-nak, amelyik így 17., 1 ponttal a 18.Hull előtt, míg a Burnley 12 pontjával a 19.

Stoke-Arsenal 3-2
    Nagyszerű meccset játszott egymással az Arsenal és a Stoke, amelyiken a hazaiak nyertek.
    Bekezdett a Stoke, mivel Crouch már az 1.percben betalált.
    Bojan Krkic a 35.percben duplázta az előnyt, míg Walters 45.percbeli gólja révén már 3 volt az előny.
    Krkic szerzett még egy 4.gólt is, viszont ezt les miatt nem adták meg.
    A 2.félidőben ébredt az Arsenal: a 68.percben Cazorla büntetője révén lőtt gólt.
    2 perccel később Ramsey révén már csak 1 volt a hátrány.
    A vendégek viszont több gólt nem szereztek a meccsen, amelyet 10 emberrel fejeztek be, mivel Chambers a 78.percben megkapta 2.sárgáját.
    Nyert a Stoke, így a 13.helyen áll, míg az Arsenal a 6.helyen áll.

Tottenham-Crystal Palace 0-0
    A hazaiak voltak az esélyesek a meccsen, amit viszont végül csak a labdatartás igazolt.
    Helyzetből nagyjából ugyanannyi volt mindkét oldalon, a Palace viszont 12 szögletet lőtt.
    Gólt viszont egyik csapat sem tudott lőni. A Tottenham a 10.helyen áll így, míg a Palace a 15.helyet foglalja el.

Manchester City-Everton 1-0
    A City a Chelsea veresége után 3 pontra csökkenthette a hátrányát, amit, ha nehezen, de meg is tett.A problémák ott kezdődtek, hogy Agüero megsérült a meccs elején, így csatlakozva a már amúgy is sérült Kompany-Silva pároshoz.
    A meccs egyetlen gólját Yaya Touré szerezte, a 24.percben büntetőből. Az egyetlen bökkenő ezzel csak az volt, hogy a helyzet meglehetősen kérdéses volt. Milner elesett, viszont nem volt egyértelmű, hogy mit ért ez.
    Helyzet volt később is mindkét oldalon, gól viszont nem esett. Bár ez egy helyzetben csak Harton múlott, aki nagy bravúrral védte Lukaku lövését.
    A City a győzelem révén feljött 3 pontra az 1.helyhez képest, míg az Everton a 12.helyről várja a szebb jövőt.

West Ham-Swansea 3-1
    Az 5. és a 6.helyezett találkozott egymással a Boleyn Groundon, viszont a meccs végén a hazaiak örülhettek.
    A vendégek nyitották meg a gólgyártást, a 19.percben, Bony révén.
    A félidő vége előtt viszont egyenlített a West Ham, Andy Carroll révén. Az egykori Pool támadó 2.gólja révén már vezettek a kalapácsosok, a 66.percben.
    Sakho 87.percbeli gólja csak biztossá tette a győzelmet.
    Carroll számára nagy meccs volt ez, mivel most szerezte meg idei első góljait. Tavaly is csak 2 gólt szerzett, idén viszont többet várnak tőle. Az első félszezonjában 7 gólt szerzett, ezzel pedig valószínűleg most is kiegyezne.
    A győzelem révén a West Ham a 4., míg a Swansea a 8. helyen áll.

Aston Villa-Leicester 2-1
    A Villa az elmúlt meccsen újra nyerni tudott, így most is ez volt az elvárás. Ez össze is jött.
    A vendégek kezdtek jobban, mivel Ulloa révén ők nyitottak, a 13.percben
    Örömök viszont nem tartott sokáig, mivel Clark a 17.percben egyenlített.
    Ezen kívül még 1 gól esett a meccsen: Hutton a 71.percben talált be, így szerezve meg a győzelmet a birminghamiek számára.
    A 3 pont révén a Villa a 11., míg a Leicester maradt a 20.helyen.

Southampton-Manchester United 1-2
    A szentek nemrég még a 2.helyen álltak, most viszont a 3.helyük is veszélybe került egy vereség esetén, így nagy volt a tét.
    A vendégek a 12.percben nyitottak, Van Persie révén.
    Szünet előtt egyenlített viszont a Soton, a 31.percben, Pellé révén.
    Ezen kívül mindössze 1 további gól esett:a 71.percben újra Van Persie büntetett.
    A győzelem révén a United feljött a dobogóra, míg a szentek visszaestek az 5.helyre, úgy, hogy egymás utáni 3.mérkőzésüket vesztették el,bár meg kell jegyezni azt, hogy mindhárom meccsen sokkal erősebb csapattal mérkőztek meg.