• Premier League-8.forduló-Összefoglaló!

Számos meglepetés született a 8.fordulóban, viszont az első 3 csapat nyerni tudott, így a dobogón nem történt változás.313px-Premiership_trophy

Manchester City-Tottenham Hotspur 4-1
    A meccs mindkét oldalon helyzetekkel kezdődött, viszont a gólra egészen a 13.percig kellett várni: ekkor Agüero lőtt a 16os széléről talált be. 1-0
    Nem sokáig tartott viszont a hazaiak öröme: 1 perccel később Fernando veszti el a labdát, ami Soldadohoz kerül, aki Eriksenhez passzol, aki bevágja a labdát a kapuba. 1-1
    4 perccel később aztán Milner kapja meg a labdát, amit Lampardnak ad, akit John Moss szerint elsodor Lamela. Büntető, amit Agüero vág be, higgadtan. 2-1
    Lendületben maradt a City, viszont Agüero 23.percbeli lövését Lloris védeni tudta.
    A 25.percben aztán Lampard sérül meg,hordágyon viszik le, és érkezik a helyére Fernandinho.
    A 31.percben újabb büntetőt kap a City: Kaboul röpteti Silvat. Következménye viszont nincs, mivel Agüero középre adott lövését védeni tudta Lloris, a látványos ezt követő rúgás pedig felé meg.
    Újabb Agüero helyzet következik, amelyben Kaboult hagyja le, viszont Lloris védeni tudja a kicsit szélről leadott lövést.
    Szünetre is így fordultak a csapatok.
    A 2.félidőben újabb 11es,ezt viszont a Spurs kapja Soldado buktatásáért. A sértett áll a labda mögé, viszont a spanyol kicsit gyengébben meglőtt labdáját fogta Hart.
    A 66.percben újabb esemény: a születésnapos John Moss ad újabb, most egyértelműen megérdemelt 11est a Citynek: Agüerot buktatja egy beadásnál Fazio, aki pirosat is kap.
    Agüero bevágja, ezzel mesterhármast szerez ezen a meccsen. 3-1
    A 75.percben Agüero kap hosszú indítást, amit jól kap meg, és az elsőhöz nagyon hasonló gőlt lő, csak a másik oldalról. 4-1.
    Több gól már nem esett az amúgy nem gyenge meccsen, amelyet azért valamelyest befolyásolt a játékvezető is.

Arsenal-Hull 2-2
    Az ágyúsok esélyesként léptek pályára otthon, viszont végül csak 1 pontot tudtak otthon tartani.
    Sanchez révén már a 13.percben megszerezték a vezetést, viszont 4 perccel később Diamé révén egyenlített a vendégcsapat.
    Szünetben is 1-1 volt az állás, viszont a 2.félidő elején nagyon gyorsan megszerezte a vezetést a Hull: Huddlestone adta a gólpasszt, amit Hernandez váltott gólra.
    Nagyon sokáig kitartott a tigrisek vezetése, viszont végül 1 pontot otthon tudott tartani a hazai csapat: Welbeck a 91.percben lőtt gólt, a gólpasszt pedig Sanchez adta.
    Az Arsenal ezáltal csak a 7., míg a Hull a 11.helyen áll.

Burnley-West Ham 1-3
    A West Ham esélyesként lépett pályára a Turf Moorban, ezt pedig végül 3 pontra tudta váltani.
    Az első félidő végén még 0-0-át mutatott az eredményjelző, viszont a 2.félidőben szépen estek a gólok.
    A 49.percben Sakho talált be, majd 5 perccel később Enner Valencia növelte 2-re az előnyt.
    A 60.percben Boyd révén szépített a hazai csapat. Esély csillant fel tehát a hazai csapat előtt, viszont 10 perc múlva újra lehűtötte a kedélyeket a West Ham: Carlton Cole talált be, Sakho passzából.
    A West Ham így sima győzelmet aratott, és felkapaszkodott a 4.helyre, míg a Burnley továbbra is maradt a 19.helyen.

Crystal Palace-Chelsea 1-2
    A Chelsea esélyesként lépett pályára, és ennek fényében nem volt meglepő, hogy Oscar szép lövéssel talált be már a 6.percben.
    A meccs képében változást hozhatott volna a 40.perc, amikor Azpilicueta durva szabálytalansága miatt kapott piros lapot.
    A Palace viszont tudott élni a lehetőséggel, mivel a 43.percben Delaney megkapta a második sárgáját, így 10 a 10 ellen játszottak a csapatok.
    Szünetig nem változott az állás, viszont Fabregas az 51.percben betalált, így már megnyugtatóbb volt a Chelsea előnye.
    A Palace a meccs végén szépíteni tudott: a 90.percben Campbell talált be Zaha passzából, újabb gól viszont nem született. Kijött a két csapat közötti különbség, bár a Chelsea dolgát jelentősen megnehezíthette volna az, hogyha Zaha valamivel hamarabb pályára lép, mivel a MU játékosa jelentősen változtatott a játék képén.
    A győzelem révén a Chelsea újra 5 ponttal vezet, míg a Palace a 16.

Everton-Aston Villa 3-0
    Egyik csapat sem valami nagy formában várta a meccset, viszont a hazai pálya az Evertonnak kedvezett.
    Jagielka révén, a 18.percben, a hazaiak szerezték meg a vezetést.
    Szünetre is így fordultak a csapatok, viszont Lukaku révén a 48.percben már 2 gól volt a hazai csapat előnye.
    Nem áll meg viszont az Everton: a 76.percben a meccsen második gólpasszát kiosztó Baines passzát értékesítette Coleman.
    Az Everton így le tudta győzni az egymás utáni 4.vereségét elszenvedő Villat, és a 13., míg a Villa a 12.

Southampton-Sunderland 8-0
    A forduló legsimább győzelmét a Soton aratta hazai pályán.
    A vendégek rémálma a 12.percben kezdődött, amikor Vergini juttatott egy beadást a saját kapujába.
    6 perccel később Pellé igazolta azt, hogy milyen jó formában van a csapata, és megszerezte aznapi 2.gólját.
    Cork 37.percbeli gólja révén már 3 gól volt a hazaiak előnye, és így fordultak a 2.félidőre a csapatok.
    A 2.félidőben is öngóllal nyitott a hazai csapat:Bridcutt talált be a saját kapujába.
    A 69.percben Pellé szerezte meg aznapi 2.gólját, Tadic passzából.
    A 4 gólpasszt adó Tadic a 78.percben szerezte meg csapata 6.gólját.
    Itt viszont még nem volt vége: Wanyama a 79., míg Mané a 86.percben talált be, így végül 8 góllal nyert a Southampton, amely így továbbra is a 3.helyen áll, viszont elég jelentőset javított eddig sem rossz gólarányán.
    A Sunderland történelmi vereséget szenvedett, mivel a csapat beállította saját vereségi rekordját, története során 4.alkalommal kapott ki 8-0-ra a fekete macskák csapata. A vereség révén a 17.helyre csúsztak vissza.

Newcastle United-Leicester 1-0
    A szarkák megtörték idei rossz sorozatukat, és az újonc rókák ellen megszerezték idei első győzelmüket.
    A meccs egyetlen gólját Obertan szerezte, aki Cissé passzából talált be.
    A Newcastle így a 18.helyről várhatja a folytatást, míg a Leicester jelenleg a 15.

QPR-Liverpool 2-3
    Fordulatos meccset hozott a QPR Liverpool elleni meccse, pörgős fináléval.
    Az első félidőben nagyon jól játszott a QPR, viszont kapufánál nem tudtak többet elérni Redknapp fiai.
    Nem úgy a Liverpool, amely a 2.félidő elején, a 67.percben szerezte meg a vezetést Dunne öngólja révén.
    20 percig tartott ki a hazaiak előnye, amikor is Vargas talált Austin passzából.
    Sokáig nem örülhettek viszont a hazaiak, mivel a 90.percben Coutinho révén visszavette a vezetést a Pool.
    2 perccel később Vargas duplázott, és újra döntetlenre állt a meccs.
    Az amúgy se unalmas meccset végül Caulker koronázta meg a 95.percben, aki a saját kapujába talált.
    Hiába szerzett 4 gólt a meccsen a QPR, mégis kikapott, és maradt utolsó, míg a Pool az 5.helyen áll.

Stoke-Swansea 2-1
    A jobb helyen álló hattyúk szerezték a meccs első gólját, a 34.percben, amikor is Bony talált be, büntetőből.
    Örömük viszont csak 9 percig tartott, mivel Charlie Adam a 43.percben, szintén büntetőből, egyenlített.
    A hazaiak a meccset is meg tudták nyerni, mivel a 76.percben Walters révén szereztek újabb találatot, amely végül 3 pontot ért.
    A győzelem révén a Stoke a 10.helyen áll, a Swansea pedig a 8.helyre csúszott vissza. Nagyon jól kezdték a szezont a hattyúk, viszont már 5 meccse nem sikerült nyerjenek.

WBA-Manchester United 2-2
    A West Brom hazai pályán már korán, a 6.percben megszerezte a vezetést, Sessegnon révén.
    A hazaiak előnye egészen a 49.percig tartott ki, amikor is Fellaini révén tudott egyenlíteni a United. A belga játékost tavaly igazolta le a MU, viszont ez volt az első gólja a vörös ördögök mezében.
    A 66.percben újra a WBA volt előnyben: Berahino talált be. A gólt megelőzően érdekes jelenet játszódott le, mivel a vendégek védője, Rafael már nem tudta utolérni a vendégek támadóját, ezért új megoldással próbálkozott: ráordított, viszont Berahino ettől annyira megijedt, hogy bevágta a labdát a hálóba.
    A vendégek végül nem hagyták el vesztesen a pályát, mivel a PL 140000. gólját szerző Blind révén egyenlíteni tudtak.
    A United a döntetlen révén 12 pontos, és a 6.helyen áll, míg a WBA 9 pontos, és a 14.helyről várja a folytatást.