• Premier League-12.forduló-Összefoglaló!

A 12.fordulóban számos jó mérkőzésre került sor, és több érdekes eredmény is született.313px-Premiership_trophy

Everton-Liverpool 3-3
    Az Everton csapata nem kezdett túl jól, mivel Coutinho révén már az 5.percben vezetést szerzett a Pool.
    3 perccel később Mirallas egyenlített, viszont a 19.percben szabadrúgásból betalált Suarez, és az eredmény a szünetig nem is változott.
    A 2.félidőben viszont a hazai csapat átvette a vezetést Lukaku révén: a belga a 72. és a 82. percben is betalált.
    A győzelem viszont a végén nem lett a hazai csapaté, mivel Sturridge fejese révén a 89. percben egyenlített a Liverpool.
    A Pool a 2. így, míg az Everton sorozatban 3. döntetlenjével a 7. helyen áll.

Fulham-Swansea 1-2
    A szünetben 0-0ra álló meccsen Hughes öngólja révén nyitott a Swansea, de a 64.percben Parker kiegyenlített.
    Az egykori liverpoolos Shelvey találata révén viszont a Swansea került újra előnybe, és ezt meg is tartota a végéig.
    A hattyúk feljöttek a 10.helyre így,míg a Fulham a kieső 18.helyre csúszott.

Hull-Crystal Palace 0-1
    A Palace új edzője, Tony Pulis még csak a lelátón foglalt helyet, viszont csapata meglepetésre nyerni tudott. A Hull volt az esélyes hazai pályán, és ez csak tovább javult akkor, amikor a 78.percben pirosat kapott Golasie.
    A szünetben 0-0ra álló mérkőzés egyetlen gólját az akkor már 10 emberrel játszó Palace szerezte a 81.percben: Bannan talált be Jerome passzából.Lesz dolga bőven a Stoke egykori mesterének, viszont így egy fokkal közelebb kerültek már a bennmaradáshoz.
    A Palace feljött 19.nek, 3 pontra a Fulham-West Ham párostól,míg a Hull a 13.helyre esett vissza.

Newcastle-Norwich 2-1
    A szarkák folytattták jó sorozatukat, mivel le tudták győzni a Norwich csapatát is.
    A hazaiak Rémy 2. és Gouffran 38.percbeli gólja révén szerzett előnyt, amelyre csak egy alkalommal válaszolt a Norwich, a 80.percben Fer révén.
    A Newcastle újabb győzelmével így már 8., míg a kanárik a 16.helyre estek vissza.

Stoke-Sunderland 2-0
    Az alsóházi rangadón a Stoke a 30.percben szerzett vezetést Charlie Adam révén, N’Zonzi passzából.
    6 perccel később Wes Brown kapott piros lapot, ez pedig csak rontotta a vendégek helyzetét.
    A Sunderland is próbálkozott valamelyest, viszont újabb gólt a Stoke szerezte: N’Zonzi volt a befejező, aki Crouch passzát értékesítette.
    A jó sorozatát megszakító fekete macskák így a 20.helyre estek vissza, míg a Stoke feljött a 14.helyre.

Arsenal-Southampton 2-0
    Az Arsenal az 1.helyről kezdhette meg a bajnokit, mivel a Pool nem tudott nyerni. Az ágyúsok előnye tovább nőtt a 22.percben, amikor is Boruc cselezgetéséből Giroud jött ki győztesen, mivel megszerezte a vezetést a hazai csapatnak.
    A Southampton is próbálkozott gólt szerezni, több szöglete is volt, viszont az újabb gól az Arsenalnak jött össze, mivel a 86.percben Giroud duplázott büntetőből. Jó hír az Arsenal szurkolóknak, hogy Walcott visszatért a csapatba, a 70.percben állt be Cazorla helyére.
    Az ágyúsok előnye ezzel a győzelemmel 4 pontra nőtt, míg a Southampton az 5.helyre csúszott vissza.

West Ham-Chelsea 0-3
    A Chelsea már viszonylag korán megszerezte a vezetést: a 21.percben az egykori West Hames Lampard értékesítette a megítélt büntetőt.
    13 perccel később Oscar növelte az előnyt, így  meglehetősen nyugodt meccsre volt kilátás ezután.
    A Chelseanek 8 kapura tartó lövése volt a meccs során, míg a hazaiaknak egy sem, és a labda is többet volt Jose Mourinho csapatánál.
    A 2.félidőben még egy gólt szerzett a Chelsea:Lampard a 82. percben duplázott.
    A Chelsea győzelmével már 3., míg a West Ham jelenleg a 17.

Manchester City-Tottenham 6-0
    A City nagyon jó meccset játszva 6-0ra győzte le a Tottenham gárdáját.
    A City már korán megszerezte a vezetést Navas révén. Sandro a 34.percben a saját kapujába juttatta a labdát, így biztosabb lett a City vezetése. Agüero 41.percbeli gólja révén a City már 3al ment a szünetben.
    Nem volt hiány helyzetekből a Tottenhamnél sem, viszont a londoniak nem tudták értékesíteni a helyzeteiket, míg a City nagyon hatékony volt most.
    A 2.félidőben, az 50.percben Agüero duplázott, majd Negredo szerezte meg idei 5.gólját.
    A Spurs helyzeteit később sem tudta gólra váltani, és a City volt az, aki betalált: a 92.percben Navas duplázott Millner passzából. A spanyol amúgy az angol bajnokságban ezen a meccsen szerezte meg az első gólját, és a meccs végi góljával első dupláját is.
    A City Pellegrini szerint is tökéletes meccset játszott, és a 4.helyre jött fel +22es gólarányának is köszönhetően, míg a nagy vereséget szenvedő Spurs egymás utáni 2. vereségével már csak a 9.helyen áll, -3as gólaránnyal. A Tottenham utóbbi 7 meccséből mindössze csak 1et tudott megnyerni, viszont a mostani eredményhez mérhetően csak 2011ben kapott ki, amikor is hazai pályán kaptak ki 5-1re a manchesteri alakulattól

Cardiff-Manchester United 2-2
    A MU egyértelmű esélyesként érkezett, viszont végül a győzelmet nem tudta megszerezni.
    Rooney a 15.percben nyitott, amikor is Hernandez passzát váltotta gólra. Az előny a 33.percig tartott ki, amikor Campbell talált be Mutch passzából. A szünet előtt viszont már újra vezetett a bajnok: ezúttal Rooney adta a gólpasszt, és Evra talált be, idén először.
    A 2.félidőben próbálkozott az egyenlítéssel a Cardiff, de nem nagyon jött össze nekik a gól. Mikor már mindenki azt hitte, hogy a MU 3 ponttal tér haza, akkor Bo-Kyung Kim talált be a 91.percben Whittingham passzából.
    A Cardiff így 13 pontos lett, és a 15.helyen áll, míg a címvédő 21 pontjával a 6.helyen áll jelenleg.

West Bromwich Albion-Aston Villa 2-2
    A birminghami derbin már hamar gól esett: a 3.percben Long talált be Brunt passzából, míg 8 perccel később ő duplázott. Szünetig nem is változott az eredmény, és úgy tűnt, hogy a WBA be tudja húzni ezt a mérkőzést.
    A 2.féliődben viszont 9 perc alatt megváltozott ez, mivel a 67.percben El Ahmadi, majd a 76.ban Westwood talált be, így már döntetlenre állt a mérkőzés.
    Labdatartásban a 49-51 mutatja, hogy elég kiegyenlített volt a meccs, bár a Villa próbálkozott valamivel többször.
    A döntetlen révén mindkét csapat lejjebb csúszott a tabellán, köszönhetően annak, hogy a Swansea nyerni tudott ebben a fordulóban: a WBA a 11.helyen áll, míg az Aston Villa a 12., úgy, hogy mindkét csapat 15 ponttal rendelkezik.