• Premier League-7.forduló-Összefoglaló!

A szombaton és vasárnap lejátszott meccseken számos gólt láthattunk, és a lejátszott 10 meccs egyike sem zárult 0-0-ás döntetlennel.313px-Premiership_trophy

Hull-Crystal Palace 2-0
    A szünetben még gólnélküli meccsen Diamé révén a Hull nyitott a 60.percben.
    Helyzete volt a Palacenak is, viszont a Hull volt az, amely újabb gólt szerzett, méghozzá Jelavic révén, a 89.percben.
    A tigrisek győzelmükkel így már a 11.helyen állnak, míg a Palace a 15.helyen áll.

Leicester-Burnley 2-2
    Nem rossz meccset hozott a két újonc meccse.
    A vezetést először a hazaiak szerezték meg, Schlupp révén a 33.percben. Előnyük mindössze 6 percig tartott ki, mivel Kightly a 39.percben egyenlített.
    1 perccel később viszont újra a rókák vezettek, mivel az első gólpasszt adó Mahrez is betalált.
    Szünetben tehát vezetett a Leicester, viszont a meccset végül nem tudta megnyerni, mivel Wallace a 96.percben szerzett újabb gólt az eddig összesen egy gólt szerző csapatának, így a Burnley 1 pontot azért haza tud vinni.
    A Leicester jelenleg a 12.helyen áll, míg a Burnley feljött a QPR elé, a 19.helyre.

Liverpool-WBA 2-1
    A Pool a BL kudarc után nyerni tudott a bajnokságban, viszont nem volt könnyű dolga a West Brom ellen.
    A nyáron nem kevés pénzért igazolt Lallana szerezte meg a vezetést a hazaiak számára, a 45.percben.
    A szünet után, az 56.percben viszont egyenlített a West Brom, Berahino büntetőtőből szerzett gólja révén.
    5 perccel később viszont újra a hazaiak vezettek, mivel Sterling passzát Henderson váltotta gólra.
    A meccs végén a West Brom nyomás alá tudta helyezni a Liverpoolt, gólt viszont nem tudott szerezni.
    Győzelme révén a Pool feljött a 9.helyre, míg a WBA a 14.

Sunderland-Stoke 3-1
    A Sunderland hazai pályán tudott nyerni a Sunderland, így feljött a 13.helyre, míg a Stoke veresége révén a 16.
    A hazaiak a 4.percben Wickham révén szerezték meg a vezetést. Előnyük 11 percig tartott, amikor is Charlie Adam révén egyenlített a Stoke City.
    Fletcher révén viszont csak 8 percig maradt ez az állás, mivel a skót Jordi Gomez passzából talált be a 23.percben.
    Szünetre is ilyen eredménnyel fordultak a csapatok.
    A 2.félidőben mindössze 1 gól esett, azt is a hazaiak szerezték: az első gólt szerző Wickham adott gólpasszt az aznapi 2.gólját szerző Fletchernek.
    A meccset végül így 3-1-re nyerte meg a hazai csapat.

Swansea-Newcastle United 2-2
    Bonyval a kezdőben nyitott a Swansea, ennek pedig meg is lett az eredménye, mivel a támadó a 17.percben Sigurdsson passzából talált be.
    Az első félidő vége előtt 2 perccel egyenlített a vendég alakulat: Obertan adta a gólpasszt Cissének.
    A 2.félidőben is a hazaiak nyitottak, mivel az 50.percben Routledge talált be Sigurdsson passzából.
    Végül viszont döntetlen lett a meccs vége, mivel a 75.percben Cissé duplázott, Sammy Ameobi passzából.
    Kellett ez a döntetlen a szarkáknak, akiknél már eléggé inog Pardew alatt a szék. A Newcastle most a 18., míg a Swansea az 5.helyről várja a folytatást.

Aston Villa-Manchester City 0-2
    A címvédő mindenképpen nyerni akart a Villa Parkban, ami ha nehezen is, de összejött neki.
    Az első félidő végén még 0-0 volt az állás, és egészen a 82.percig kellett várni az első gólra: Yaya Touré talált be ekkor Fernando passzából.
    6 perccel később Milner adott gólpasszt Agüeronak, így végül 2 gólos előnnyel nyerte meg a City a találkozót.
    A címvédő így feljött a 2.helyre, míg a Villa egymás utáni 3.vereségével vissza esett a 10.helyre.

Tottenham-Southampton 1-0

A tavaly még a szenteket irányító Pochettino le tudta győzni egykori csapatát a White Hart Lanen.

A mérkőzésen mindössze 1 gól esett: a 40.percben Eriksen talált be Chadli passzából.

Mint végül kiderült, ez a gól 3 pontot ért az Európa Ligában mindössze 1-1-et játszó Tottenhamnek, amely így feljött a 6.helyre, míg a forduló előtt 2. Soton visszaesett a 3.helyre.

Manchester United-Everton 2-1
    A United egyértelműen nyerni akart hazai pályán, ami végül össze is jött a csapatnak, nagyrészt köszönhetően De Geanak.
    A hazaiak a 22.percben szerezték meg a vezetést, amikor is Mata adott gólpasszt Di Marianak.
    Úgy tűnt, hogy előnnyel vonulhat szünetre a hazai csapat, viszont Shaw révén ez kevésbé volt biztos, mivel a fiatal védő a szünet előtt szabálytalankodott a 16oson belül, így büntetőt kapott az Everton. Baines állt a labda mögé, viszont kevésbé jól helyezett lövését védeni tudta De Gea.
    Az Everton viszont a szünet után megszerezte az egyenlítést jelentő gólt: Naismith talált be az 55.percben.
    A MU viszont 7 perccel később már újra vezetett, mivel Falcao talált be Di Maria passzából.
    Az előny tehát a Unitednál volt, viszont a meccs végén látszott az Evertonon, hogy mindent megtenne az egyenlítést jelentő gólért.
    A lefújás előtt nem sokkal De Gea kellett tegyen arról, hogy maradjon a 2-1, mivel Osman lövését védte a fiatal spanyol.
    A MU nyert végül, köszönhetően a gólt és gólpasszt jegyző Di Marianak, aki a meccs embere díját átadta viszont a csapat kapusának, De Geanak, aki 11est valamint több nagy helyzetet is védett a forgatagos meccs során.
    Az egymás utáni 2.győzelmét elkönyvelő vörös ördögök feljöttek a 4.helyre, míg az Everton a 17.helyről várja a szebb jövőt.

Chelsea-Arsenal 2-0
    A londoni derbin a bajnokságot vezető Chelsea fogadta a 4.helyen álló Arsenalt.
    A hazaiak szerezték meg a vezetést a meccsen a 27.percben, amikor is Hazard talált be büntetőből. A belga oroszlánrészt vállalt a büntető kiharcolásában is, miután több Arsenal játékost cselezett ki, hogy végül Koscielny buktassa a 16oson belül, úgy, hogy az esés után még gurult a támadó középpályás.
    Szünetben is ez volt az állás. A 2.félidőben növelte előnyét a hazai csapat: a 78.percben az egykori Arsenal csapatkapitány, Fabregas adott varázslatos passzt Diego Costanak, aki betalált.
    Nyert tehát a Chelsea, amely maradt az 1.helyen, viszont nőtt az előnye a most már 2.helyen álló Cityvel szemben. Ez jelenleg 5 pont.
    Az ágyúsok a vereség révén visszacsúsztak a 8.helyre, a meglehetősen szoros élmezőnyben.

West Ham United-QPR 2-0
    A West Ham a nap második londoni derbijén fogadta az esélytelenebbnek tartott QPR-t.
    A hazaiak már meglehetősen korán megszerezték a vezetést, mivel az 5.percben az egykori Manchester City nevelés Onuoha talált be a saját kapujába.
    Helyzet volt később mindkét oldalon is, viszont újabb gólt csak a West Ham tudott szerezni: az 59.percben Tomkins passzát váltotta gólra Sakho.
    A meccs eredménye később már nem változott, így a kalapácsosok újabb győzelmet könyvelhettek el.
    Az újabb 3 pont révén a West Ham már a 7., míg a QPR visszacsúszott az utolsó helyre. Nem ártana egy változás a QPR-nál, amely idén újra csak a kiesés ellen harcolhat, hiába a magas fizetések a csapatnál.