• Wenger vállalja a felelősséget!

Arsene Wenger elismerte, hogy 1000.Arsenalos meccsére majd úgy fog visszaemlékezni, mint mélypont, mivel 6-0-ra kaptak ki a Chelseatől.Wenger
    Wenger az utolsó 11 meccsén nem nyert Mourinho ellen, és emiatt is mondta róla a portugál, hogy a francia ” a bukás specialistája”.
    Az Arsenal győzelmi reményeit a listavezető 17 perc alatt eloszlatta, mivel ekkor már 3-0 volt az állás, és az ágyúsok 10 emberrel játszottak.
    Samuel Eto’o és Andre Schurrle találtak be, majd Alex Oxlade-Chamberlain lökte meg Eden Hazardot. Emiatt Andre Marriner 11est adott, és kiállította Kieran Gibbst.
    Hazard be is talált, majd Oscar is betalált a szünet előtt, majd Mohamed Salah miatt lett még boldogtalanabb Wenger.
    Az Arsenal edző nem vett részt a meccs után sajtótájékoztatón, de nyilatkozott a BBC-nek:”A vereség az én hibám, és vállalom érte a felelősséget.
    “Úgy gondolom, hogy nem kell sokat beszélni erről, mivel elég rejtőzködők voltunk ma.
    “Ez karrierem egyik legrosszabb napja. Már a 20.percben vége volt, és még utána is sok volt. Nem készülhetsz egész héten arra, hogy ilyenben lesz részed.”
    Wenger elmondta, hogy az Arsenal bajnoki reményei egyre halványabbak, és elmondta azt, hogy most már csak a keddi, Swansea elleni meccsre koncentrál.
    “Nagyon rossz az esélyünk már csak a bajnoki címre.
    “De válaszolni akarunk. Két nehéz idegenbeli meccsünk volt a Tottenham és a Chelsea ellen.
    “Ha 2 döntetlen lett volna, az 2 pont, de egy győzelem az 3 pontot ért volna.
    “De a mai meccs kiábrándító volt.Ha nem tudsz változtatni egy ilyen meccsen, akkor nem lesz könnyű dolgod utána.”