• Premier League-20.forduló-Összefoglaló!

Az Újévi fordulóban számos nagyszerű meccset láthattunk, ahol a gólokban sem volt hiány.premier league

Stoke-Manchester United 1-1
    Gyorsan megszerezte a vezetést a hazai csapat: a United nevelés Shawcross talált be a 2.percben, Crouch passzából.
    A United viszont ki tudott egyenlíteni: a 26.percben Falcao talált be Carrick passzából.
    A Stoke később sem vett túlzottan vissAz Újévi fordulóban számos nagyszerű meccset láthattunk, ahol a gólokban sem volt hiány.za, de csak egy kapufáig jutottak, bár Smalling kezezésénél talán 11est érdemeltek volna.
    A meccsen több gól már nem esett, így mindkét csapat egy ponttal gazdagodhatott.
    A Stoke így a 11.helyen áll, míg a United maradt a 3.helyen.

Aston Villa-Crystal Palace 0-0
    Kiegyensúlyozott meccset játszott egymással a Villa és a Palace.
    A hazaiak valamivel esélyesebbek voltak, amit több helyzettel, valamint jobb labdatartással is megerősítettek, viszont gólt ők sem tudtak szerezni.
    A Villa a forduló után a 12., míg a Palace maradt a kiesőnek számító, 18.helyen.

Hull-Everton 2-0
    Két pocsék formában levő csapat találkozott egymással, amelyből a hazaiak jöttek ki győztesen.
    A tigrisek már az első félidőben eldöntötték a meccsetÉ El Mohamady a 33.percben, míg Jelavic a 43.percben talált be.
    Gól később már nem esett a meccsen, így a Hull újra nyerni tudott.
    A győzelem révén a tigrisek a 15.helyre jöttek fel, míg az Everton jelenleg a 13., mindössze 4 pontra a kieséstől. Ez elég keserű eredmény a tavalyi nagyszerű szezon után.

Liverpool-Leicester 2-2
    A nem rossz formában levő Pool 2 gólos előnyről hozott össze 1 pontot a Leicester ellen, ami inkább a rókák számára lehet biztató eredmény.
    A Pool a 17. valamint a 40.percben talált be: mindkétszer Gerrard, mindkét alkalommal tizenegyesből.
    A 2.félidőben viszont feléledt az elmúlt fordulóban győzni tudó Leicester. Az 58.percben Nugent révén szépítettek, majd 2 perccel később Schlupp révén ki is egyenlítettek.
    Több gól már nem esett ezen a meccsen, amelyen mindkét csapat 1 ponttal gazdagodott.
    A Pool így a 8.helyen áll, míg a Leicester maradt a 20.

Manchester City-Sunderland 3-2
    Nagy meccset játszott a címvédő a döntetlenek bajnokával, a Sunderlanddel, amelyen végül nyerni tudott a City.
    A szünetben még 0-0-ra álló meccsen Yaya Touré szerzett vezetést, az 57.percben.
    9 perccel később Jovetic is betalál, így már 2 gól a hazaiak előnye.
    Nem adta fel viszont a City: Rodwell talált be a 68.percben.
    3 perccel később 11esből ki is tudott egyenlíteni a Sunderland: ekkor Johnson talált be.
    Érdekesség, hogy a Sunderland mindkét gólszerzője a Citytől érkezett a fekete macskákhoz. Rodwell idén, Johnson több szezonnal ezelőtt.
    A City viszont végül nyerni tudott, mivel a 73.percben a Chelsea legenda, Lampard is be tudott találni.
    A City a győzelem révén beérte a Chelseat, és jelenleg úgy áll az élen, hogy minden egyes téren megegyező mutatóban egyenlő a Chelseavel.

Newcastle United-Burnley 3-3
    Nagy meccset játszott egymással a Newcastle és a Burnley.
    A hazaiak a 15.percben megszerezték a vezetést, Talyor révén.
    A 19.percben Dummett talált be saját kapujába.
    7 perc után ismét vezetett a Newcastle:Colback talált be.
    Szünetben is ez volt az eredmény.
    A 2.félidőben újra kiegyenlített az újonc: Ings talált be a 66.percben.
    A 78.percben újra a hazaiaknál az előny, Sissoko góljával.
    A Burnley viszont erre is válaszolni tud, mivel a 86.percben Boyd egyenlít ki újból.
    A pont révén a Newcastle továbbra is 10., míg a Burnley a 18.helyen áll.

QPR-Swansea 1-1
    Hazai pályán újabb pontot szerzett a QPR, amely csak a meccs végén kapott gólt.
    Leroy Fer révén a 20.percben szerzett vezetést a hazaiak számára.
    Sokáig kitartott a hazaiak előnye, viszont a meccs végén ki tudott egyenlíteni a vendégcsapat: a 71.percben, csereként beálló Bony talált be a 92.percben.
    Ekkor viszont már 10 emberrel próbálkozott a Swansea, mivel a 86.percben Routledge kapott direkt pirosat.
    A döntetlen révén a QPR a 16.helyre csúszott vissza, míg a Swansea a 9.helyen áll.

Southamoton-Arsenal 2-0
    Magabiztos győzelmet aratott a Soton,amely továbbra is őrzi 4.helyét.
    A hazaik Mané révén szerezték meg a vezetést a 34.percben, majd Tadic 56.percben szerzett gólja révén már 2 gól volt a szentek előnye.
    Az ágyúsok a 65%os labdatartás ellenére se nagyon tudtak mit kezdeni a szentekkel, akik újabb 3 ponttal gazdagodtak.
    A vereség révén az Arsenal elszalasztotta a lehetőséget, hogy fellépjen a 4.helyre, és jelenleg a 6., míg a Southampton továbbra is maradt 4., viszont mindössze 1 pont a hátránya a 3.helyezett Uniteddal szemben.

West Ham-West Bromwich Albion 1-1
    A hazaiak voltak esélyesebbek a győzelemre a meccs előtt, viszont a végén csak 1 pontra voltak jók.
    A kalapácsosok a 10.percben szerezték meg a vezetést: Cresswell passzolt, Sakho pedig gólt lőtt.
    A 42.percig tartott viszont a hazaiak előnye, amikor is Berahino lőtt gólt, Sessegnon passzából.
    Több gól már nem esett a meccsen, így mindkét csapat 1 pontot szerzett.
    Az X révén a West Ham 32 pontos, és a 7.helyen áll, míg a West Brom 18 pontos, és a 17.helyről várja a folytatást.

Tottenham-Chelsea 5-3
    A forduló zárómeccsén a listavezető Chelsea látogat el a White Hart Lanere,ahol váratlan vereséget szenvedett.
    Nagy formában volt mindkét csapat, így jó meccsre volt kilátás.
    A vendégek a 18.percben szerezték meg a vezetést, amikor is Diego Costa talált be Oscar passzából.
    Előnyük viszont csak 12 percig tartott, mivel a 30.percben a meccs emberének választott Kane talált be.
    A 44.percben már az előny is a Tottenhamnél volt: a Kanenek gólpasszt adó Rose talált be.
    Ekkor viszont még nem volt vége: az első félidő hosszabbításában 11est kapott a Tottenham, amelyet Townsend értékesített.
    A 2.félidőben is nagy volt az iram, és a Tottenham volt az, amelyik először betalált: Kane szerezte meg aznapi 2.gólját az 52.percben.
    9 perc múlva szépíteni tudott a Chelsea: a kicsit fellazult védelmet passzolták ki a kékek a gól előtt: Hazard talált be, Fabregas passzolt neki.
    A Chelsea támadt, viszont újabb gólt szerzett a Spurs: Chadli talált be Kane passzából a 78.percben.
    A 87.percben újabb gólt szerzett a Chelsea: Ivanovic passzából Terry talált be.A meccs szempontjából nem volt nagy értelme ennek a gólnak, viszont a tabella szempontjából igen: a Chelsea gólaránya így 44-19, és ugyanolyan az eredménysora, mint a Manchester Citynek.
    Több gól már nem esett a forduló zárómeccsén, amelyen a Tottenham tudott újra nyerni.
    A győzelem révén a Tottenham 34 pontos, és 2 pontra van tőlük a 4.hely.
    A Chelseanél összetettebb a helyzet, mivel minden mutatója megegyezik a Cityvel, így jelenleg ugyanúgy 1., mint a Manchester City.