• Kezdőlap
  • Ajánlott oldalak
  • Impresszum
  • Premier League-19.forduló-Összefoglaló!

A 19.fordulóban számos jó meccsre volt kilátás, és nem volt hiány meglepetésekben sem.premier league

Tottenham-Manchester United 0-0
    Döntetlennel nyitott a forduló, lévén, hogy a Spurs otthon tartott egy pontot a MU ellen.
    A viszonylagosan kiegyenlített meccsen helyzet volt mindkét oldalon, viszont sem a hazaiak, sem a sérülések által megtizedelt MU nem tudott betalálni.
    Az X révén a Spurs a 7., míg a MU továbbra is maradt 3.

Southampton-Chelsea 1-1
    A forduló rangadóján a szentek egy pontot otthon tartottak a listavezető Chelsea ellen, esélyt adván így a Citynek a közeledésre, amelyet viszont nem tudtak kihasználni a manchesteriek.
    A Soton nyitott a 17.percben Mané révén, viszont a Chelsea még a szünet előtt ki tudott egyenlíteni: az 1.félidő hosszabbításában a kékek Hazard gólja révén hozták döntetlenre a meccset.
    A 2.félidőben nem esett több gól, így mindkét csapat egy ponttal kellett megelégedjen.
    A Chelsea így is maradt az 1., míg a Soton 4.

Hull-Leicester 0-1
    Lassan már elfelejtették a rókák milyen érzés nyerni, viszont a Hull ellen ezt újra megtapasztalhatták.
    A rókák a 32.percben, Mahrez révén szerezték meg a meccs egyetlen gólját, ami a végén 3 pontot ért nekik.
    A Leicester a végén rövid ideig emberhátrányban játszott, mivel Konchesky a 88.percben megszerezte 2.sárgáját.
    A lefújáskor viszont már újra egyenlő volt a létszám,mivel Quinn a 94.percben direkt pirosat kapott.
    A győzelem révén is maradt utolsó a Leicester, viszont már 13 pontos, míg a Hull 16 pontos, és jelenleg a 17.helyen áll.

Manchester City-Burnley 2-2
    A forduló legnagyobb meglepetése ehhez a meccshez kötődik, mivel a Burnley 2 gólos hátrányból felállva szerzett pontot az Etihadban.
    Peidg minden jól indult a hazaiaknál, mivel Silva a 23., Fernandinho pedig a 33.percben szerzett gólt, így szünetben már 2 gól volt a hazai csapat előnye.
    Boyd révén a 47.percben szépítettek a vendégek, majd Barnes 81.percbeli gólja révén újra egyenlő volt az állás.
    Több gólt már nem láthatott a közönség, így X lett a vége az amúgy elég sima 1esnek ígérkező meccsnek.
    A City így elég nagy esélyt szalasztott el a Chelsea beérésére, mivel a londoniak mindössze 1 pontot hoztak el csak a Soton ellen. A címvédő így továbbra is 3 pont távolságra maradt a Chelseatől, míg a Burnley maradt a 19.helyen, viszont annyi pontja van a csapatnak, mint amennyi a 17. és 18.csapatoknak.

QPR-Crystal Palace 0-0
    A kiesési rangadón döntetlent játszottak egymással a csapatok, amely nagyon egyik csapatnak sem jó.
    Helyzet volt mindkét oldalon, talán a QPR egy kicsivel aktívabbnak tűnt, viszont gólt nem tudtak szerezni a londoniak.
    Az X révén a QPR 18 pontos, és a 15.helyen áll, míg a Palace maradt a 18.helyen, viszont ugyanúgy 16 pontos, mint a 17.Hull.

Stoke-WBA 2-0
    Nagy formában volt a Stoke a meccs előtt, és ez most is kitartott.
    A Stoke Diouf 51. és 66.percben szerzett duplájával nyerni tudott, így tovább tudott növelni pontjai számán.
    A győzelem révén a Stoke a 11., 25 ponttal, míg a West Brom a 16.helyen áll, 17 ponttal, 1 pontra a kiesést jelentő 18.helytől.

West Ham-Arsenal 1-2
    A londoni rangadón nyerni tudott az Arsenal csapata, amely így meg tudta előzni a kalapácsosokat.
    Az ágyúsok Cazorla büntetője révén nyitottak a 41.percben, majd 3 perccel később Welbeck is betalált, így 2 gólos előnnyel vonultak szünetre.
    A 2.félidő elején, az 54.percben Kouyate révén szépített a West Ham, viszont újabb gólra már nem futott a csapat erejéből.
    A vereség révén a West Ham már csak a 6., míg az Arsenal feljött az 5.helyre.

Aston Villa-Sunderland 0-0
    Kevésbé meglepő módon újra döntetlent játszott a Sunderland, ezúttal a Villa ellen.
    Meglehetősen kiegyenlített volt a meccs, 49-51es labdatartási arány, mindkét oldalon helyzet.
    Delph piros lapja nagy esélyt adott a vendégeknek, viszont nem tudott élni a Sunderland ezzel.
    A döntetlen révén a Sunderland 20 pontos, és a 14.helyen áll, míg a Villa 21 pontos, és a 13.

Newcastle United-Everton 3-2
    A meccs elején már javítani próbált rossz formáján az Everton, ami sikerült is nekik: az 5.percben Coleman dolgozza ki a helyzetet, amit Kone vált gólra.
    Ezután a szarkák sebességet váltanak, és a 33.percben Cissé betalál egy lesgyanús helyzet után, Williamson passzából.
    Szünetben is 1-1 az állás.
    A 2.félidő elején Ayoze révén már a szarkák örülhetnek. A spanyol a 16oson kívülről lő szép gólt, miután Tiote adja neki a labdát.
    A 67.percben Colback használja ki Barkley hibáját, és így már 2 góllal vezetnek a hazaiak.
    A 83.percben ébred az Everton: Baines ad nagy passzt Mirallasnak, aki bevágja a labdát a 16os vonaláról, így nyitottá teszi legalább a meccs végét.
    Több gól viszont már nem esik ezen a meccsen, így a Newcastle megszakítja rossz sorozatát, és újra nyerni tud. Ezáltal már 26 pontos a hazai csapat, és maradt a 10.helyen, míg az Everton maradt 21 pontos, és jelenleg a 12.helyről várja a folytatást.
    Érdekes tény amúgy, hogy lehet ez volt Pardew utolsó meccseinek egyike a szarkák padján, mivel a Newcastle edzőjét a jelenleg menedzser nélküli Crystal Palaceal hozzák kapcsolatba.

Liverpool-Swansea 4-1
    A forduló zárómeccsén a Pool nagy győzelmet aratott hazai pályán.
    A hazaiak már az 1.félidőben megszerezték a vezetést: a 33.percben Alberto Moreno talál be Hendersson passzából.
    A 2.félidő elején, az 51.percben aztán Lallana révén már 2 gól a hazaiak előnye.
    1 perc múlva Sigurdsson szépít, viszont 9 perccel később újra 2 gól a hazaiak előnye: Lallana szerzi meg aznapi 2.gólját.
    8 perccel később az egykori Pool játékos Shelvey talál be a saját kapujába, így már 3 gól a hazaiak előnye.
    Nyernek végül a vörösök, így már a 8.helyen állnak, míg a Swansea a vereség révén pont a Liverpool mögé, a 9.helyre esett vissza.

Témakör:
    Átigazolások, Bajnokok Ligája, Európa-liga, Premier Liga (élvonal), Sérülés, The Championship (másodosztály)