• Premier League-38.forduló-Összefoglaló!

A 38.fordulóban a bajnoki cím kérdése még nyitott volt,de ezen felül is számos érdekes eredmény született.
    313px-Premiership_trophy
    Cardiff-Chelsea 1-2
    A Chelsea szünetben még vesztésre állt a kieső Cardiff ellen: Bellamy a 15.percben talált be, és ezen gól révén vezetett a walesi csapat.
    A 2.félidőben viszont fordított a Chelsea: a 72.percben Schürrle, a 75.ben Torres talált be, így a Chelsea megnyerte a szezonzáró meccsét, viszont így is csak a 3.helyen végzett a csapat. A Cardiff a vereség révén a 20.helyen zárt…várhatóan nem ezt várták a tavaly elég nagy előnnyel feljutó csapatnál.

Fulham-Crystal Palace 2-2
    A Pool ellen remekelő Gayle 28.percbeli gólja révén nyitott a Palace, amellyel a szünetben is vezetett még.
    Woodrow révén egyenlített a Fulham a 61.percben, majd a 84.ben Gayle duplázott.
    David 94.percbeli gólja révén viszont kiegyenlített a Fulham, amely a 19., kieső helyen fejezte be a szezont, míg a Palace a 11.helyen fejezte be a szezont.

Hull-Everton 0-2
    A sokáig a BL helyre hajtó Everton nyerni tudott, így biztosítván be magának az 5. helyet. A liverpooliak a 9.percben nyitottak McCarthy révén, majd a 46.percben Lukaku szerezte a csapat 2.gólját, ezzel biztosítván be a győzelmet.
    A meccsen jobb is volt az Everton, amely megérdemelten szerezte meg az 5.helyet, és a 4.re is azért elég sokáig volt esélyük, tehát elég jó szezonról beszélhetünk Roberto Martinezeknél.
    A kupadöntős Hull utolsó 5 meccséből 4et vesztett el, és a 16.helyen zárt, viszont fejben valószínűleg már a Kupadöntőn volt.

Liverpool-Newcastle United 2-1
    A bajnoki címre még esélyes Pool Skrtel 20.percbeli öngólja révén került hátrányba, és a szünetig nem is változott az állás.
    A 2.félidőben viszont gyorsan változott a kép: Agger a 63., Sturridge a 65. percben lőtt gólt, így a Pool behúzta a meccsét. Ez viszont csak a 2.helyre volt elég, mivel a City is nyerni tudott.
    A vesztes szarkák a 10.helyen zártak végül, mivel a Stoke nyerni tudott.

Manchester City-West Ham 2-0
    Bajnok lett a City, most viszont sokkal simább meccsen, nem úgy, mint anno a QPR ellen.
    A City Nasri révén nyitott a 39.percben, majd a 49.percben Kompany révén nőtt a csapat előnye.
    A végig irányító City nyerni tudott, bár újabb gól nem esett már a meccsen.
    A City a szezon során sokáig tűnt esélyesnek, viszont a szezon végén nagy köszönetet mondhat azért a Chelseanek is, mivel az a meccs végül sorsfordító volt nekik.
    A West Ham számára a bennmaradás meglett, és a 13.helyen végzett a csapat.

Norwich-Arsenal 0-2
    Az Arsenal győzelemmel zárta a szezont a 18.helyen kieső Norwich ellen.
    A kanárik csak egy csoda révén maradhattak volna benn, viszont ez nem jött össze.
    Az ágyúsok Ramsey révén nyitottak az 53.percben, majd Jenkinson révén lett 2 gólos az előny.
    Az ágyúsok számára viszont még nem ért véget a szezon, mivel a Hull ellen játszanak a Kupában, és mindenképpen nyerni akarnak.

Southampton-Manchester United 1-1
    A MU borzalmas szezonja döntetlennel ért véget, és egy 7.hellyel.
    A szentek Lambert révén szerezték meg a vezetést a 28.percben, és így vezettek a szünetben is.
    Mata az 54.ben egyenlített, viszont több gól már nem esett azon a meccsen, amelyen a szentek valamivel többet próbálkoztak.
    A MU 7., míg a Soton a 8.helyen végzett a szezon végén.

Sunderland-Swansea 1-3
    Már korán előnybe került a Swansea csapata, mivel Dyer a 7.percben talált be. A 14.ben Emmes duplázta meg az előnyt.
    Szünetben is 0-2 volt, majd Borini javított az 50.percben, de Bony 4 perc múlva újra betalált.
    Több gól már nem esett a meccsen, így nyert a Swansea, és a 12.helyen végzett, míg a vesztes Sunderland a 14.helyen fejezte be a szezont.

Tottenham-Aston Villa 3-0
    A Spurs nagy reményekkel, és Villas-Boassal indult neki a szezonnak, viszont az 5.helyen, Tim Sherwooddal fejezte be a szezont.
    Paulinho a 14.percben talált be, majd Baker talált be a saját kapujába a 35.percben.
    A meccset Adebayor 11esből szerzett gólja döntötte el végleg, amelyet a 38.percben szerzett.
    Később gól már nem esett, így a Spurs nyert, és a 6.helyen zárt, míg a szezont nagyon jól kezdő Villa a nem túl dicsőséges 15.helyen zárta ezt a szezont.

WBA-Stoke 1-2
    A Gera Zoltánt sérülés miatt nélkülöző West Brom vereséget szenvedett utolsó meccsén, viszont a bennmaradás így is meglett a csapatnak.
    A Stoke McAuley öngólja révén nyitott, majd a szünet után Sessegnon révén egyenlített a West Brom.
    Amikor már mindenki X-re számolt, akkor talált be a Poolt is megjárt Charlie Adam a 87.percben.
    Nyert a Stoke, amely így megelőzte a Newcastlet, míg a West Brom utolsó bennmaradóként zárta a szezont.

Átigazolások, Bajnokok Ligája, Európa-liga, F.A. Kupa, Premier Liga (élvonal), Sérülés, The Championship (másodosztály)