• Premier League-24.forduló-Összefoglaló!

A 24.fordulóban számos jó meccset láthattunk, és a forduló után az éllovas személye is megváltozott.313px-Premiership_trophy

Newcastle-Sunderland 0-3
    A Tyne–Wear derbit tavaly is a Sunderland tudta behúzni, és idén is nekik sikerült ez.
    A fekete macskák álltak rosszabbul idén is, akárcsak tavaly. A Sunderland Borini 19.percbeli büntetőjével nyitott, majd Johnson 23.percbeli gólja révén növelte az előnyét.
    Helyzete a szarkáknak is volt, viszont újabb gólt megint csak a Sunderland szerzett: a 80.percben Colback váltotta gólra Borini passzát.
    Poyet csapata így a 14.helyre jött fel, míg a szarkák maradtak 8.ak, viszont egyre közelebb van hozzájuk a Southampton.

West Ham-Swansea 2-0
    A West Ham számára fontos volt a győzelem a meccs előtt, mivel nagyon rossz helyen álltak, de a formájuk nem volt az igazi.
    A West Ham Nolan révén nyitott a 26.percben, majd ugyancsak ő növelte a csapat előnyét a szünet előtt. Mindkét esetben Carroll adta a gólpasszt.
    A 2.félidőben, az 59.percben a gólpasszokat adó angol kapott vitatható pirosat, viszont az emberelőnyt nem tudta gólra váltani a Swansea csapata.
    A West Ham még így is kieső helyen áll, viszont 1 pontra van csak tőle a bennmaradó Palace, míg a Swansea a 12.helyen áll.

Cardiff-Norwich 2-1
    A meccs nem kezdődött jól a hazaiak számára, mivel Sndograss az 5.percben juttatta vezetéshez a kanárikat.
    Ez a szünetig ki is tartott, viszont egy másik Cardiff lépett pályára a 2.félidőben.
    A kölcsönben itt levő Zaha adott gólpasszt a 49.percben Bellamynak, ezzel lett 1-1.
    Az 50.percben újabb gólt szerzett a hazai csapat Jones révén, mellyel végül a győzelmet is meg tudta szerezni a walesi csapat, először a bajnokságban, mióta átvette őket Solskajer.
    A Norwich a 15.helyre csúszott vissza, míg a Cardiff feljött 19.nek, 2 pontra a bennmaradástól.

Everton-Aston Villa 2-1

Az Everton nagy zakót kapott a Pooltól az elmúlt fordulóban, és a 34.percben Bacuna révén most is vesztésre állt.
    Nem valami jól alakultak így a dolgok a liverpooliak számára, viszont a 74.percben Naismith, majd a 85.percbenMirallas lőtt gólt,így fordítani tudtak, és megnyerték a meccset.
    Az Everton így visszavette az 5.helyet, míg a Villa maradt a 10.

Fulham-Southampton 0-3
    Nem valami nagy formában van a több új igazolást is felvonultató Fulham.
    A londoniak az első félidőben még bírták, majd a 64.percben Lallana, a 70.ben Lambert, és a 75.ben Rodriguez talált be.
    Elég sima vendéggyőzelem lett így a meccs vége, egy olyan meccsen, ahol a Fulham nem feltétlenül volt ennyivel rosszabb.
    A szentek így is maradtak a 9.helyen, míg a Fulham visszacsúszott az utolsó helyre.

Hull-Tottenham 1-1
    Hazai pályán erős a Hull, viszont a Tottenhamre érdemes volt odafigyelni.
    A tigrisek már a 12.percben megszerezték a vezetést, Long révén, és elég sokáig kitartott az előnyük.
    Elég erősen próbálkozott a Spurs, viszont csak egy gólt tudott szerezni, Paulinho révén, a 61.percben.
    Később már nem esett gól, így a Spurs visszacsúszott a 6.helyre, míg a Hull maradt 13.

Stoke-Manchester United 2-1
    A Stoke csapata nem volt feltétlenül esélytelen a MU ellen, bár Van Persie visszatérésével javult a MU.
    A Stoke volt viszont az, aki megszerezte a vezetést: Charlie Adam a 38.percben szerezte meg a vezetést.
    Szünet után Van Persie szerzett gólt, de a döntetlen állás nem tartott sokáig, mivel az 52.percben Charlie Adam szerezte meg aznapi 2.gólját Arnautovic passzából.
    A Stoke így nyerni tudott, és feljött 11.nek, míg a United maradt a 7.

WBA-Liverpool 1-1

Gera Zoltánnal a pályán a West Brom 1 pontra volt képes a Pool ellen.
    A Liverpool volt az viszont, amely vezetést szerzett: a 24.percben Sturridge talált be Suarez passzából.
    Nem volt túl biztos a Pool előnye, még akkor sem, ha a West Brom nem annyira erős mostanság.
    A csereként beálló Anichebe a 67.percben talált be, így újra döntetlenre állt a meccs.
    1 ponttal gazdagodott mindkét csapat a meccs végén.
    A Pool ezzel is maradt a 4., míg a West Brom a 16.helyen áll a forduló után.

Arsenal-Crystal Palace 2-0
    Az Arsenal egy győzelemmel mindenképp visszavehette volna a vezetést, lévén, hogy a City csak hétfőn játszott.
    Az első félidőben nem jött össze a gól az ágyúsoknak, viszont a 47.percben Oxlade-Chamberlain talált be Cazorla passzából.
    Az Arsenal irányított, és ennek újabb gól lett a jutalma: Oxlade-Chamberlain ezúttal Giroud passzából talált be.
    Az Arsenal a győzelme révén újra feljött az 1.helyre, míg a Palace a 17.helyen áll, 1 pontra a már kiesést jelentő 18.helytől.

Manchester City-Chelsea 0-1
    A City nagy formában várta a meccset, viszont Mourinho mestere a jó védelemnek
    A Chelsea nem feltétlenül esélyesként futott ki a gyepre, viszont Ivanovic 32.percbeli gólja révén megszerezték a vezetést.
    Kapufája később is volt a Chelseanek, viszont újabb gólt nem tudott szerezni.
    A City is mindenféle szögből próbálkozott, viszont hétfő este a Chelsea csapata mindent ki tudott védeni.
    Elég hosszú sorozat tört így meg a City idei első hazai vereségével, és azzal, hogy nem szerzett gólt a csapat hazai pályán.
    A bajnoki harc így ha lehet még kiélezettebb lett, mivel a City és a Chelsea is 53 pontos, és mindketten 2 pontra vannak a listavezető Arsenaltól.

Átigazolások, Bajnokok Ligája, Európa-liga, Premier Liga (élvonal)