• Premier League-22.forduló-Összefoglaló!

A 22.fordulóban számos érdekes meccset láthattunk, és az élmezőnyben is történt változás a liverpooli döntetleneknek köszönhetően.
    premier-league-icon
    Sunderland-Southampton 2-2
    A szentek voltak az esélyesek a helyezés alapján, viszont érdemes volt a hazaiakra is odafigyelni.
    A vendégek a 4.percben szereztek vezetést Rodriguez révén, amelyet Lovren növelt a 31.percben.
    A 32.percben szépített a Sunderland: Johnson adta a passzt, amit Borini értékesített.
    Szünetben is ez volt az állás, de esély volt egy hazai pontszerzésre.
    A hazaiak végül 1 pontot otthon tudtak tartani, mivel az első gólpasszt adó Johnson megszerezte aznapi első gólját.
    Bár a szentek voltak valamivel jobbak, de X lett a meccs vége, amivel a Sunderland feljött a 19.helyre, míg a Southampton maradt a 9.helyen.

Arsena-Fulham 2-0
    Az Arsenal esélyes volt hazai pályán, és be is húzta a győzelmet.
    Az ágyúsok Cazorla duplája révén húzták be a 3 pontot, ennek köszönhetően pedig továbbra is az 1.helyen állnak a bajnokságban.
    A Fulham egy félidőt húzta csak az Emiratesben, viszont Cazorlara nem volt ellenszerük az 57. és a 62.percben.
    A Fulham a forduló után a 17.helyen áll, 1 pontra a kieséstől, és nem túl nyugodtnak ígérkező időszak vár majd rá.

Crystal Palace-Stoke 1-0
    A Palace hazai pályán egy szűk győzelmet tudott aratni, ennek köszönhetően pedig bennmaradó helyre léptek előre.
    A Palace Puncheon 51.percben szerzett gólja révén szerezte meg a számára nagyon fontos három pontot.
    A Stoke csak helyzetig és 41%-os labdatartásig jutott. A vereségnek köszönhetően a Stoke lejjebb csúszott, és a 14.helyről várja a 23.fordulót.

Manchester City-Cardiff 4-2
    A 2.helyen álló City fogadta a kiesés ellen harcoló Cardiffot, amely Walesben le tudta győzni.
    A City viszont elég korán, már a 14.percben betalált, amikor is Dzeko lőtt gólt David Silva passzából.
    Noone révén, a 29.percben még egyenlíteni tudott a Cardiff, viszont a vendégcsapat öröme rövid volt, mivel a 33.percben újra vezetett a City: Navas talált be.
    Szünetben is ez volt az állás. A 2.félidőben is három gól esett: a 77.percben Agüero passzából Yaya Toure lőtt gólt, 2 perccel később pedig Agüero talált be Toure passzából.
    A Cardiff a 93.percben még javított egy picit, Campbell révén, viszont így is simán nyert a Manchester City csapata, amely így továbbra is 2., míg a Cardiff az utolsó, 20.helyről várja a 23. fordulót.

Norwich-Hull 1-0
    Nem túl színes meccsre volt kilátás a Carrow Roadon a Norwich és a Hull között.
    A kanárik irányították a meccset, 61%os volt a labdatartásuk,viszont csak nagyon későn, a 87.percben tudtak betalálni az idegenben szinte leggyengébbnek számító Hull City ellen.
    A Norwich így már a 12.helyen áll 22 forduló után, míg a Hull City csapata a 11.helyre esett vissza, köszönhetően annak, hogy a Villa pontot tudott szerezni.

West Ham-Newcastle United 1-3
    A rossz formában levő szarkák új erőre kaptak Londonban, a Boleyn Groundon, lévén, hogy újra nyerni tudtak.
    A 16.percben Cabaye talált be Gouffran passzából, ezzel vezetett a vendégcsapat.
    A 33.percben újabb francia gól: Sissoko adta a gólpasszt, és Remy talált be. Már mindenki azt hitte, hogy 0-2 lesz az eredmény a szünetben, viszont Williamson a szünet előtt a saját kapujába talált, így szépített a hazai csapat.
    A 2.félidőben viszont a Newcastle tudott újabb gólt szerezni: a 95.percben Cabaye tudott duplázni.
    A szarkák a 8.helyről várják a 23.fordulót, míg a West Ham a már kiesést jelentő 18.helyről.

Liverpool-Aston Villa 2-2
    A forduló és a hétvége egyik legnagyobb meglepetését okozta az Aston Villa csapata, amely 1 pontot tudott elhozni az Anfield Roadról.
    A Villa a 25.percben szerezte meg a vezetést: Agbonlahor passzából az osztrák Weimann tudott betalálni. Az osztrák támadó amúgy szezonbeli 2.gólját szerezte.
    11 perccel később tovább növelte előnyét a Villa, lévén, hogy Benteke megszerezte idei 6.bajnoki gólját. Érdekes az, hogy itt is Agbonlahor adta a gólpasszt.
    A félidő végén ébredt a Liverpool is: Sturridge talált be a 47.percben.
    Az 53.percben Steven Gerrard 11-ese révén egyenlített a Liverpool, és még bőven volt ideje arra, hogy esetlegesen a győzelmet is megszerezze. Helyzete volt is a csapatnak, viszont újabb gólt már nem tudott szerezni a csapat.
    A döntetlen révén is maradt a 4. a Pool, viszont beérte őt pontszámban a Tottenham csapata, míg a Villa a 10.helyen áll.

Swansea-Tottenham 1-3
    A Tottenham abban a tudatban kezdhette meg a meccset, hogy ha nyer, akkor pontszámban beéri a 4.Liverpoolt.
    A Spurs pedig tudott élni a lehetőséggel: a 35.percben Adebayor talált be Eriksen passzából, így vezetett a Tottenham.
    Szünetben is ez volt az állás, de a 2.félidőben is a Tottenham irányított. Chico öngólja révén már kettővel vezetett a Spurs, majd a 71.percben Adebayor gólja révén már 3 gól volt a Tottenham előnye.
    Bony révén, a 78.percben szépíteni tudott a Swansea, viszont több gólt már nem tudott szerezni a hazai csapat.
    Győzelme révén a Spurs beérte pontszámban a Liverpoolt, míg a Swansea a 15.helyre esett vissza.

Chelsea-Manchester United 3-1
    A forduló rangadóját a Chelsea várta jobb pozícióból, és élni tudott a helyzeti előnyével.
    A Chelsea 17 perc után már gólt tudott szerezni, amikor is Eto’o szerezte meg aznapi első gólját.
    Próbálkozott a manchesteri csapat az egyenlítéssel, viszont a Chelsea volt az, aki újabb gólt szerzett: a 45.percben Eto’o szerezte meg aznapi második gólját.
    A 2.félidő elején összejött Eto’o-nak a mesterhármas is, így már 3 góllal vezetett a londoni csapat.
    A foghíjas United erejéből csak egy szépítő gólra futotta:a 78.percben Hernandez szerezte idei 2.bajnoki gólját.
    Sima győzelme által a Chelsea maradt a 3.helyen, és már 6 pont az előnye a Pool előtt, míg a United úgy áll a 7.helyen, hogy már 6 pontra van tőle a BL-t érő 4.hely.

West Bromwich Albion-Everton 1-1
    A 6.helyről kezdte meg a meccset az Everton, viszont egy győzelem által feljöhetett volna a 4.helyre.
    Sok gól nem volt várható erre a meccsre, ami végül igazolódott is.
    A 41.percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat,Mirallas révén,és így ideiglenesen a 4.helyre jött fel a liverpooli csapat.
    A győzelem viszont már nem jött össze a vendégek számára, mivel a 75.percben a PSG-től érkező Lugano tudott egyenlíteni.
    A pontosztozkodás révén az Everton maradt a 6.helyen a forduló után, míg a Gera Zoltánt a 60.percig a pályán tudó WBA feljött a 13.helyre.