• Gerrard megdicsérte Hodgsont!

A csapatkapitány, Steven Gerrard elismeri Roy Hodgson munkáját, mely által Anglia még mindig kijuthat a VB-re.Gerrard
    Hodgson a Welbeck-Sturridge-Townsend támadó részleggel játszott, amiből Andros Townsend újonc volt. A csapat 4-1re nyert Montenegró ellen, úgy, hogy csak a 2.félidőben estek gólok, a feszült 1.félidőben pedig nem.
    Gerrard ezt mondta:”A játékosok és a vezetőedző is kritikus volt az Ukrajna elleni 0-0 után, de tudtam, hogy a mostani csapat elég merészen lett összerakva.
    “3 csatárral, és egy szélsővel játszott, de ez kifizetődött. Dicséret illeti a bátorsága miatt.
    A hazaiak a 2.félidő 3.percében találtak be, és erről ezt mondja Gerrard:”Nyugodtak kellett legyünk. Tudtuk, hogy Montenegró mélyen védekezik,rombolni próbálták a játékot, és egy döntetlenre hajtottak.
    “Nyugodtak voltunk, és javultunk a 2.félidőben. Jó, hogy hamar betaláltunk a 2.félidőben, és végül simán nyertünk.
    “Nem sok mindent tettünk rosszul az 1.félidőben, de Montenegró jól védekezett.
    “Tudtuk, hogy ha tovább próbálkozunk, akkor megjön az áttörés. Köszönet a fiuknak, mert azt tették, amit kértek tőlük.”
    A nyomás a szünetben volt a legnagyobb Anglián:legnagyobb ellenfelük, Ukrajna vezette a csoportot, mivel 1-0ra vezettek Lengyelország ellen otthon.
    Gerrard hozzátetette:”Tudtuk, és ez nem volt hasznos, mivel csak még nagyobb lett a nyomás.
    “De ahogy már mondtam korábban ezen a héten, nagy nyomás alatt kellett teljesítsünk. Ellenálltunk ennek, elfogadtuk ezt, és így is eredményt értünk el.”