• Döntetlen a Championship rangadóján

A másodosztály negyedik fordulójának egyik legjobban várt találkozóján a West Ham United 2-2-es döntetlent játszott a Leeds Uniteddel.

Az élvonalba való azonnal visszajutást célba vevő West Ham az Upton Parkban fogadta a Leedset, és gyorsan vezetést is szerzett.

Hat perc sem telt el a mérkőzésből, amikor Carlton Cole előnyhöz juttatta a londoniakat, a vendégek nem illetődtek meg a gyorsan bekapott góltól, de az első félidőben még nem sikerült egyenlíteniük.

Az 59. percben aztán a skót Ross McCormack kiegyenlített, de nem sokáig örülhettek a leedsiek, két perccel később a felszabadítani igyekvő Patrick Kisnorbo a saját kapujába lőtt, ezzel ismét vezetett a WHU.

Úgy tűnt, ezt az előnyt a mérkőzés végéig meg is tudják tartani, de Adam Clayton az utolsó pillanatokban pontot mentett a Leedsnek, 2-2 lett a mérkőzés vége. A West Ham jelenleg a 7., a Leeds a 13. helyen áll.

A játéknap másik mérkőzésén a Middlesbrough hazai pályán 3-1-re legyőzte a Birmingham Cityt.